Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

V Niedziela Wielkanocna 2024-04-28

V Niedziela Wielkanocna 2024-04-28

W ubiegłym tygodniu Ojciec Święty Franciszek mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego naszej diecezji Artura Ważnego biskupem diecezji sosnowieckiej. Uroczysty ingres biskupa Artura Ważnego do katedry sosnowieckiej nastąpi 22 czerwca. Polecajmy Jego posługę w diecezji sosnowieckiej dobremu Bogu w naszych modlitwach.

W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj – szczególnie poświęcony Matce Bożej. Począwszy od środy 1 maja odprawiamy nabożeństwa majowe – w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę i święta o godz. 15.00. Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

W tym tygodniu wypada również I czwartek, I piątek i I sobota maja. Do spowiedzi św. z racji I piątku zapraszamy codziennie przed Mszami św. oraz we czwartek od godz. 17.00. Również we czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich po Mszy św. wieczornej do godz. 24.00. Młodzież naszej parafii przygotowała adorację o godz. 22.00. Będziemy modlić się szczególnie w intencji tegorocznych maturzystów, których zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W piątek 3 maja przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny oraz wywieszeniu na domach biało-czerwonych flag.

Z racji święta 3 maja kapłani odwiedzą chorych z posługą kapłańską w sobotę od godz. 10.00. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie.

W sobotę o godz. 9.00 dzieci z klasy trzeciej przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi św. Wraz z dziećmi zapraszamy ich rodziców, krewnych i chrzestnych.

W sobotę 1 maja o godz. 17.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej a o 17.30 na nabożeństwo majowe.

Uroczystość I Komunii św. przeżywać będziemy w najbliższą niedzielę. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy głównie osoby związane z tą Uroczystością.

Członkinie Róży im. św. Faustyny prosimy o prowadzenie w maju Godzinek.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Są też do nabycia flagi narodowe, papieskie i Maryjne w cenie 20 zł.