Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

VI Niedziela Wielkanocna 2024-05-05

VI Niedziela Wielkanocna 2024-05-05

W dniu dzisiejszym w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii św. Dzieci z klasy trzeciej po raz pierwszy przyjmą do serca Pana Jezusa podczas Mszy św. o godz. 10.30. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Wszystkie dzieci I Komunijne zapraszamy w tym tygodniu do uczestnictwa w nabożeństwach majowych oraz Mszach św. wieczornych w ramach tzw. „Białego Tygodnia”.

W poniedziałek, wtorek i środę przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe – czas szczególnej modlitwy o urodzaje i o Boże błogosławieństwo. Modlitwy będziemy rozpoczynać Mszą św. w kościele wyjątkowo o godz. 17.30.

W poniedziałek po Mszy św. odprawionej w intencji mieszkańców Zagórza ze śpiewem Litanii do Matki Bożej wyruszymy w procesji dookoła kościoła.

We wtorek po Mszy św. odprawionej w intencji mieszkańców Biegonic wyruszymy w procesji w kierunku Podoleńca i z powrotem.

We środę po Mszy św, odprawionej w intencji mieszkańców Łazów Biegonickich wyruszymy w kierunku Łazów Biegonickich do kapliczki i z powrotem.

Strażaków prosimy o zatroszczenie się o nasze bezpieczeństwo na drodze. „Bóg zapłać” wszystkim za ofiary składane przy okazji Dni Krzyżowych. Po zakończeniu „Dni Krzyżowych” nabożeństwa majowe będą odprawiane jak wcześniej tj. w dni powszednie o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 15.00.

W najbliższy piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

W najbliższą sobotę z parkingu koło kościoła wyruszymy dwoma autobusami na pielgrzymkę do Łagiewnik i Krakowa. Zbiórka o godz. 6.50. Prosimy o punktualność.

W niedzielę o godz. 10.30 dzieci z klasy czwartej przeżywać będą rocznicę I Komunii św.

Członków Róż Różańcowych zapraszamy na zmianę tajemnic w niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.

Najbliższa druga niedziela miesiąca to niedziela inwestycyjna. „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i konto parafii przeznaczone na trwający remont organów. Obecnie organy są całkowicie rozebrane i remontowane w specjalnym warsztacie.

W liturgii bieżącego tygodnia obchodzić będziemy: w poniedziałek Święto św. Filipa i Jakuba Apostołów, we środę św. Stanisława Biskupa i Męczennika – patrona Polski i naszej diecezji. Msze św. w te dni będą sprawowane jak w dni powszednie.

U ministrantów można nabyć nowe numery prasy katolickiej.