Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Wielkanocna 2024-04-21

IV Niedziela Wielkanocna 2024-04-21

Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Modlimy się o uproszenie nowych i świętych powołań do służby Bożej, także z naszej parafii. W naszej wspólnocie parafialnej przypominamy sobie także przykład życia i męczeńskiej śmierci błogosławionej Rodziny Ulmów z Markowej. Po każdej Mszy św. będzie można ucałować ich relikwie.

Jutro po Mszy św. wieczornej odprawimy Nowennę do św. Wawrzyńca.

We wtorek wypada Święto św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika a we czwartek – Święto św. Marka Ewangelisty. Msze św. będą sprawowane jak w dni powszednie.

Uczniów klasy trzeciej wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie przygotowawcze po Mszy św. 

Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 17.30.

Próba chóru parafialnego odbędzie się we czwartek o godz. 19.00. Mogą się jeszcze zgłosić chętni.

W niedzielę 12 maja przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dlatego w poniedziałek, wtorek i środę (6-8 maja) przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe – czas szczególnej modlitwy o urodzaje i o Boże błogosławieństwo. Codziennie uczestniczyć będziemy w tradycyjnej procesji oraz we Mszy św. odprawianej w intencji mieszkańców poszczególnych regionów parafii. „Bóg zapłać” wszystkim za tradycyjne ofiary składane przy okazji Dni Krzyżowych oraz za ich zebranie.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Jest dostępny także specjalny numer „Gościa Niedzielnego. Historia Kościoła” zawierający wiele ciekawych informacji na temat Matki Bożej. Cena – 12 zł.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: pochodząca z naszej parafii śp. Maria Bilińska, śp. Małgorzata Michalik z ul. Biegonickiej i śp. Alojzy Rap z Łazów Biegonickich. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

Proszono nas o Ogłoszenie:

Klub Inteligencji Katolickiej w Nowym Sączu zaprasza na film „Żołnierz Niezłomny Kościoła”, poświęcony Arcybiskupowi Antoniemu Baraniakowi. Film można obejrzeć w kinie Sokół w Nowym Sączu, w sobotę 27 kwietnia o godz.10.00. Bilety w cenie 5 zł.