Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

V Niedziela Wielkanocna 2023-05-07

V Niedziela Wielkanocna 2023-05-07

W dniu dzisiejszym w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii św. Dzieci z klasy trzeciej po raz pierwszy przyjmą do serca Pana Jezusa podczas Mszy św. o godz. 10.30. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. 

Wszystkie dzieci I Komunijne zapraszamy w tym tygodniu do uczestnictwa w nabożeństwach majowych oraz Mszach św. wieczornych w ramach tzw. „Białego Tygodnia”.

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji.

We środę o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie dziewcząt z Grupy Maryjnej a po Mszy św. wieczornej – zbiórka ministrantów i lektorów.  

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych – w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele i święta o godz. 15.00.

Młodzież z klasy ósmej przyjmie sakrament bierzmowania z rąk biskupa Stanisława Salaterskiego w kościele Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu w poniedziałek  15 maja o godz. 18.00. Bezpośrednie przygotowanie duchowe przed bierzmowaniem tzw. „Jasne dni” trwać będzie w naszym kościele od najbliższego piątku do niedzieli. W piątek młodzież gromadzi się na nabożeństwie o godz. 19.00. Podczas tego nabożeństwa rodzice nałożą swoim dzieciom krzyże. W sobotę o godz. 8.30 – okazja do spowiedzi św. dla kandydatów do bierzmowania i ich krewnych a o godz. 9.00 – Msza św. W niedzielę kandydaci uczestniczą w nabożeństwie majowym o 15.00 i Mszy św. o godz. 15.30.  

Najbliższa niedziela to II niedziela maja. Członków Róż Różańcowych zapraszamy na zmianę tajemnic po Mszy św. o godz. 7.30.

Będzie to również „Niedziela inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i konto parafii na inwestycje parafialne. Na ostatnim spotkaniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej postanowiono, że ofiary z niedziel inwestycyjnych do końca roku zostaną przeznaczone na czekający parafię remont organów. Nasze zabytkowe, mające ponad 100 lat, organy wymagają gruntownego remontu. Rozpocznie się on w lutym przyszłego roku. Jego koszt będzie wynosił ok. 90.000 zł. Prosimy o ofiarność na ten cel.

W niedzielę 21 maja przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wcześniej tj. we wtorek, środę i czwartek (16–18 maja) przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe – czas szczególnej modlitwy o urodzaje i o Boże błogosławieństwo. Codziennie będziemy uczestniczyć w procesji oraz we Mszy św. odprawianej w intencji mieszkańców poszczególnych regionów parafii. „Bóg zapłać” wszystkim za tradycyjne ofiary składane przy okazji Dni Krzyżowych oraz za ich zebranie. W roku będą one przeznaczone na remont parafialnych organów.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej.