Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

VI Niedziela Wielkanocna 2023-05-14

VI Niedziela Wielkanocna 2023-05-14

Przeżywamy II niedzielę maja. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się po Mszy św. o godz. 7.30. Dzisiaj także – Niedziela Inwestycyjna. „Bóg zapłać” za ofiary na tacę oraz konto parafii przeznaczone na planowany remont parafialnych organów. Młodzież z klas ósmych zapraszamy, w ramach duchowego przygotowania się do bierzmowania, na nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.00 oraz Mszę św. o godz. 15.30.

Dziękujemy rodzicom dzieci I Komunijnych za „Dar ołtarza” – 2 komplety strojów ministranckich, które będą używane podczas liturgii w naszym kościele. Rodzicom bierzmowanych dziękujemy za „Dar ołtarza” – nowy mikrofon służący podczas liturgii zwłaszcza dla scholki muzycznej.

Jutro o godz. 18.00 w kościele Miłosierdzia Bożego uczniowie klasy ósmej z naszej parafii przyjmą sakrament bierzmowania. Pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.

We wtorek obchodzić będziemy Święto św. Andrzeja Boboli – patrona naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o licznych solenizantach a zwłaszcza o biskupie diecezjalnym Andrzeju.

We wtorek, środę i czwartek przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe – czas szczególnej modlitwy o urodzaje i o Boże błogosławieństwo. Modlitwy będziemy rozpoczynać Mszą św. w kościele o godz. 17.30. We wtorek po Mszy św. w intencji mieszkańców Biegonic ze śpiewem Litanii do Matki Bożej wyruszymy w procesji w kierunku Podoleńca i z powrotem. We środę po Mszy św. w intencji mieszkańców Łazów Biegonickich wyruszymy w kierunku Łazów Biegonickich do kapliczki i z powrotem. We czwartek po Mszy św. w intencji mieszkańców Zagórza wyruszymy w procesji dookoła kościoła.

Strażaków prosimy o zatroszczenie się o nasze bezpieczeństwo na drodze. „Bóg zapłać” wszystkim za ofiary składane przy okazji Dni Krzyżowych. Po zakończeniu „Dni Krzyżowych” nabożeństwa majowe będą odprawiane jak wcześniej tj. w dni powszednie o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 15.00.

W piątek po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. W najbliższą sobotę odbędą kolejne Spotkania z Panem Jezusem w języku angielskim – grupa starsza o godz. 9.00 a młodsza o godz. 10.00. Zapraszamy.

U ministrantów można nabyć nowe numery prasy katolickiej.