Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Wielkanocna 2023-04-30

IV Niedziela Wielkanocna 2023-04-30

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza. Modlimy się w intencji kapłanów a także o nowe, święte powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. 

W dniu dzisiejszym, podczas Mszy św. o godz. 10.30, do grona ministrantów zostanie przyjętych 13 chłopców. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie, aby gorliwie służyli Bogu przy ołtarzu i w całym swoim życiu.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie na plebanii dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30. 

Jutro rozpoczynamy miesiąc maj – szczególnie poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych – w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele i święta o godz. 15.00. 

W najbliższą środę 3 maja obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny oraz wywieszeniu na domach flag narodowych. Chętni mogą kupić u ministrantów flagi: biało-czerwoną, Maryjną i Papieską w cenie 15 zł. Można także nabyć kije do flagi – w cenie 15 zł. 

W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania do służby Bożej. Adoracja Najświętszego Sakramentu – po Mszy św. wieczornej do godz. 24.00. 

Próba kandydatów do bierzmowania odbędzie się we czwartek 4 maja o godz. 18.45 w kościele Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu. 

W piątek rano kapłani odwiedzą chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. Możliwość skorzystania ze spowiedzi św. – codziennie przed Mszą św. poranną i podczas nabożeństw majowych a dodatkowo w piątek od godz. 17.00.  

Spowiedź św. dla dzieci komunijnych oraz ich rodziców i chrzestnych będzie w sobotę od godz. 9.00. Natomiast w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z klasy trzeciej po raz pierwszy przyjmą do swego serca Pana Jezusa. Na tę Mszę św. zapraszamy głównie dzieci Komunijne oraz ich bliskich. 

Członkinie Róży im. Św. Siostry Faustyny prosimy o prowadzenie w maju Godzinek.  

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.