Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

III Niedziela Wielkanocna 2023-04-23

III Niedziela Wielkanocna 2023-04-23

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną. Kościół zachęca nas do częstej lektury Słowa Bożego zawartego na kartach Pisma św. Warto z uwagą przeczytać także fragmenty z Pisma Św., które dzisiaj po Mszach św. rozdają dziewczęta z Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Jutro obchodzić będziemy Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, we wtorek Święto św. Marka Ewangelisty a w sobotę Święto św. Katarzyny ze Sieny Dziewicy i Doktora Kościoła. W te dni Msze św. będą sprawowane jak zwykle. W naszych modlitwach pamiętajmy o licznych Solenizantach a zwłaszcza o pochodzącym z naszej parafii ks. Wojciechu Witowskim.

We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dzieci I Komunijnych.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Nowennę we środę o godz. 17.30. 

Spotkanie grupy młodzieżowej odbędzie się w piątek o godz. 19.30.

W najbliższą niedzielę do grona ministrantów zostanie przyjętych 13 chłopców. Zapraszamy wszystkich rodziców i krewnych nowych ministrantów  na Mszę św. sprawowaną w ich intencji o godz. 10.30. W związku z tą uroczystością w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się zbiórka aspirantów.

Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Będziemy modlić się w intencji kapłanów oraz o nowe, święte powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie na plebanii w najbliższą niedzielę o godz. 16.30.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej.

Stowarzyszenie SURSUM CORDA rozpoczęło realizację projektu polegającego na zapewnieniu seniorom dwóch bezpłatnych posiłków tygodniowo. Posiłki dostarczane będą przez 5 miesięcy, w poniedziałki, począwszy od 15 maja br. Projekt dotyczy mieszkańców Nowego Sącza z grupy wiekowej 70+, którzy nie są w stanie samodzielnie przygotować ciepłych posiłków i nie mogą liczyć w tej kwestii na wsparcie ze strony najbliższych. Chodzi o osoby samotne o dochodzie poniżej 1,7 tys. zł netto na osobę lub osoby zamieszkałe z rodziną o dochodzie poniżej 1,4 tys. zł netto na osobę. Posiłki dostarczane będą pod wskazany adres zamieszkania seniora. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia. Więcej informacji – na stronie internetowej Stowarzyszenia Sursum Corda lub w biurze przy ul. Lwowskiej 11.