Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

V Niedziela Wielkanocna 2019-05-19

V Niedziela Wielkanocna 2019-05-19

Trwa miesiąc maj – szczególnie poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych – w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę i święta o godz. 15.00.

Jutro po Mszy św. odmówimy modlitwy do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca i uczcimy jego relikwie.

Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie na plebanii we środę o godz. 18.30.

W najbliższą sobotę w naszej parafii odbędzie się Sesja naukowa po święcona dziejom naszej parafii a zwłaszcza związkom Biegonic z klasztorem Sióstr Klarysek w Starym Sączu. W spotkaniu udział weźmie m.in. autor książki o naszej parafii dr Marek Smoła. Odbędzie się ono w Sali przy plebanii w godz. 11.00 – 13.00.

Również w najbliższą sobotę o godz. 18.30 w naszym kościele można będzie obejrzeć spektakl „Rozmowa Mistrza Polikarpa ze śmiercią”. Utwór ten powstał w średniowieczu mniej więcej w czasie gdy powstawała nasza parafia. Podczas spektaklu członkowie Zespołu Muzyki Dawnej ATLA z Warszawy będą grać na instrumentach używanych w okresie średniowiecza. Serdecznie zapraszamy do udziału w powyższych wydarzeniach.

W niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 modlić się będziemy wraz z Przedszkolem im. Ojca Pio w intencji matek i ojców z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca.

Natomiast w niedzielę o godz. 10.30 odprawiona zostanie Msza św. w intencji dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. Serdecznie zapraszamy.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Bielak z ul. Olszewskiego. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…