Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Spektakl „Historia pewnej rozmowy” w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej ALTA

Stowarzyszenie WAWRZYNIEC działające przy Parafii Św Wawrzyńca w Nowym Sączu – Biegonicach informuje, iż realizuje zadanie publiczne pn.: Spektakl „Historia  pewnej rozmowy” w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej ALTA 

Spektakl „Historia pewnej rozmowy czyli Śmierci z Mistrzem dwojakie gadania” oparty jest na najcenniejszym zabytku polskiej średniowiecznej poezji świeckiej czyli „Rozmowie Mistrza Polikarpa ze Śmiercią”. 

Głównym celem zadania jest stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi profesjonalnej sztuki, zaktywizowanie społeczności lokalnej oraz umożliwienie włączenia się w życie kulturalne osób zamieszkałych Sądecczyznę poprzez stworzenie atrakcyjnej oferty oglądnięcia spektaklu „Historia  pewnej rozmowy” w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej ALTA. 

Miejscem wystawienia spektaklu jest kościół w Parafii pw. św. Wawrzyńca w Nowym Sączu-Biegonicach.

Termin: 25.05.2019 r. (sobota), godz. 18:30.

Wstęp BEZPŁATNY.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Miasta Nowego Sącza.