Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

V Niedziela Wielkanocna 2019-05-12

V Niedziela Wielkanocna 2019-05-12

Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele, także z naszej parafii. „Bóg zapłać” członkom Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie za ich całoroczną modlitwę i wsparcie dla kleryków naszego Seminarium. Serdeczne podziękowanie składam tym parafianom, którzy w ramach tzw. „Margaretki” modlą się w intencji kapłanów z naszej parafii.

Dziś w naszej parafii przeżywamy Niedzielę Inwestycyjną. W ostatnich dniach dobiegło końca malowanie wewnątrz kościoła oraz zakończono urządzanie kaplicy św. Wawrzyńca w przedsionku kościoła. W najbliższym tygodniu zostaną wykonane prace związane z oczyszczeniem kamiennych elementów nad wejściem głównym do kościoła. Cały czas w pracowniach konserwatorskich trwają prace nad odnowieniem dwóch ołtarzy bocznych oraz wiszącej ambony. Koszt odnowy jednego ołtarza wynosi ok. 50.000 zł. Znaczna część tych prac jest wykonywana „na kredyt” by zdążyć z odnowieniem kościoła na Odpust Jubileuszowy. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę oraz na konto parafii przeznaczone na odnowienie kościoła. Miło nam poinformować, że w ostatnim tygodniu otrzymaliśmy dotację z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 25.000 zł na prace przy renowacji ołtarza.

Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

We wtorek na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów klasy III gimnazjum a we środę – uczniów klasy ósmej. Po Mszy św. odbędzie się próba przed bierzmowaniem. Na próbę, o ile jest to możliwe, kandydaci przychodzą razem ze swoimi świadkami. Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania oraz ich bliskich będzie we czwartek od godz. 17.00.

We czwartek obchodzić będziemy Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Pamiętajmy w naszych modlitwach o bp. diecezjalnym Andrzeju Jeżu, z okazji święta jego patrona.

Również we czwartek w Sali na plebanii o godz. 18.30 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Szkoła Wiary”. Temat spotkania: „Co św. Jan Paweł II mówił o Europie i Kościele w Europie? – na podstawie adhortacji apostolskiej Ecclesia in Europa”. Warto przypomnieć sobie nauczanie wielkiego Papieża także w kontekście zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego.

W piątek o godz. 15.30 bp. Leszek Leszkiewicz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz z Parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu. Podczas Mszy św. zwyczajowo będą zbierane ofiary na Fundację im. Abpa J. Ablewicza fundującą stypendia dla niezamożnej młodzieży. Na prośbę rodziców udzielam w najbliższy piątek dyspensy od zachowaniu postu piątkowego dla uczestników Mszy św. połączonej z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe – w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę i święta o godz. 15.00 (zamiast Nieszporów).

W niedzielę 2 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dlatego w poniedziałek, wtorek i środę (27–2 9 maja) przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe – czas szczególnej modlitwy o urodzaje i o Boże błogosławieństwo. Codziennie będziemy uczestniczyć w tradycyjnej procesji oraz we Mszy św. odprawianej w intencji mieszkańców poszczególnych regionów parafii. „Bóg zapłać” wszystkim za ofiary składane przy okazji Dni Krzyżowych przeznaczone na malowanie kościoła oraz za ich zebranie.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej oraz ilustrowany „Przewodnik” po naszej parafii.