Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2022-06-05

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2022-06-05

Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym za publiczne odśpiewanie hymnu „O stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiać będziemy codziennie o godz. 17.45.

Jutro obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła – Msze św. odprawione będą o godz. 6.00, 7.30, 16.00 i 18.00. We czwartek wypada Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana. Msze św. będą sprawowane jak w dni powszednie.

Czcicieli Matki Bożej Biegonickiej zapraszamy na Nowennę we środę o godz. 17.30. We czwartek natomiast wypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Porządek Mszy św. – jak w dni powszednie. Po Mszy św. wieczornej we czwartek w Sali na plebanii odbędzie się spotkanie założycielskie parafialnego Oddziału Rycerzy Jana Pawła II. Zapraszamy mężczyzn, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w spotkaniach oraz wszystkich mężczyzn pragnących szerzyć kult św. Jana Pawła II w ramach Zakonu Rycerzy Jana Pawła II.

W najbliższą sobotę o godz. 10.30 zapraszamy dzieci na plebanię na kolejne spotkanie z serii „Poznaj świętego Patrona”. Natomiast ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę połączoną ze spotkaniem przy grilu w sobotę o godz. 14.00.

W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Świętej. Tego dnia wypada druga niedziela miesiąca. Członków Róż Różańcowych zapraszamy na zmianę tajemnic po Mszy św. o godz. 7.30. Będzie to także „Niedziela inwestycyjna” – ofiary na tacę są przeznaczone na prace parafialne. Prosimy, w miarę możliwości, o hojniejsze ofiary.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączona bezpłatna płyta CD z tekstem Dziejów Apostolskich.

Przypominamy, że nasza parafia organizuje w sobotę 18 czerwca Pielgrzymkę Autokarową do Markowej. Poznamy fascynująca historię rodziny Ulmów (kandydatów na ołtarze) oraz zwiedzimy jedyne w Polsce Muzeum Polaków Ratujących Żydów Podczas II wojny światowej. W drodze powrotnej – Msza św. w diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim. Koszt jedynie 70 zł (przejazd, bilety wstępu do Muzeum, obiad w Sędziszowie). Mamy jeszcze kilkanaście miejsc w autobusie. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania…

Proszono nas o Ogłoszenie:

Urząd Miejski przypomina o obowiązku, ciążącym na każdym właścicielu lub zarządcy budynku, złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Obowiązek ten należy wypełnić do końca czerwca br. Jednocześnie informujemy, że za nie złożenie deklaracji grozi kara grzywny.