Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2022-05-29

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2022-05-29

Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominając wniebowstąpienie Chrystusa przypominamy sobie, że i my dążymy do nieba.

Trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe będziemy odmawiali codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną – w maju w łączności z nabożeństwem majowym a w czerwcu wraz z nabożeństwem czerwcowym.

Zapraszamy do uczestnictwa w ostatnich w tym roku nabożeństwach majowych – dzisiaj o godz. 15.00, a jutro i pojutrze o godz. 17.30. Dziękujemy wszystkim, którzy włączali się w te piękną modlitwę w kościele lub gromadząc się wokół przydrożnych kapliczek. „Bóg zapłać” składam także panu Markowi Rembiaszowi, który przez cały miesiąc codziennie z wieży kościelnej grał pieśni Maryjne.

We wtorek wypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. będzie taki jak w dni powszednie.

W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek podczas nabożeństwa o godz. 17.30 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich i zakonnych – także z naszej parafii.

Spowiedź św. I piątkowa – codziennie przed Mszą św. oraz w piątek od godz. 17.00. W piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie.

W I sobotę zapraszamy na procesję różańcową z figurą Matki Bożej dookoła kościoła o godz. 17.00 wraz z rozważaniem o tematyce Maryjnej i obrzędem Komunii św. Natomiast o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. „niedzielna”.

Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. O przygotowanie ołtarzy tradycyjnie proszę mieszkańców poszczególnych rejonów parafii: I ołtarz (przy domu rodziny Wolaków) – mieszkańców Środka Łazów, II ołtarz (na Podoleńcu) – mieszkańców ul. Ceramicznej, III ołtarz (przed domem rodziny Stanisława Popioła) – mieszkańców ul. Popradzkiej i Gospodarskiej, IV ołtarz (za kościołem) – tegorocznych maturzystów. Napisy przy poszczególnych ołtarzach są następujące: I ołtarz: Eucharystia – przymierzem miłości, II ołtarz: Eucharystia – wzorem miłosierdzia, III ołtarz: Eucharystia – doświadczeniem Boga, IV ołtarz: Eucharystia – źródłem jedności.

Nasza parafia organizuje Pielgrzymkę autokarową do Markowej – miejsca życia i męczeńskiej śmierci rodziny Ulmów. W czasie II wojny światowej wszyscy członkowie rodziny (rodzice i siedmioro dzieci) zostali rozstrzelani przez Niemców za ukrywanie Żydów. Rodzice: Józef i Wiktoria otrzymali pośmiertnie tytuł Sprawiedliwi wśród narodów świata. Są kandydatami na ołtarze. W Markowej zwiedzimy jedyne w Polsce Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Sędziszowie Małopolskim. Tam w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego będziemy uczestniczyć we Mszy św. a następnie spożyjemy obiad. Wyjazd nastąpi w sobotę 18 czerwca o godz. 7.00 z parkingu koło kościoła, powrót wieczorem. Koszt udziału w pielgrzymce (przejazd, bilety wstępu do Muzeum oraz posiłek) wynosi 70 zł. Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kacelarii. Ilość miejsc ograniczona. Bardzo zachęcam do wzięcia udziału w pielgrzymce. Myślę, że warto.

Członków Róży im. św. Antoniego prosimy o poprowadzenie w czerwcu Godzinek.

Proszono nas o ogłoszenie:

Sołtys wsi Łazy Biegonickie oraz Koło Gospodyń Wiejskich serdecznie zapraszają dzieci oraz mieszkańców wsi na piknik z okazji Dnia Dziecka oraz Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki), który odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 5 czerwca o godzinie 15.00 na placu zabaw.

Ministranci rozprowadzają bieżącą prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Tadeusz Tokarczyk z Łazów Biegonickich. Polećmy jego duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…