Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2022-06-12

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2022-06-12

Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po Mszy św. o godz. 7.30 – zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15.00 – Nieszpory wraz z nabożeństwem czerwcowym.

Z radością informujemy, że już niedługo – podczas tegorocznego Odpustu w Starosądeckim Klasztorze nasza parafia otrzyma relikwie Patronki Ziemi Sądeckiej – św. Kingi. Nasza radość jest tym większa, że św. Kinga jest fundatorką biegonickiej parafii oraz dwóch pierwszych biegonickich kościołów. Relikwie św. Kingi zostaną uroczyście wprowadzone do kościoła podczas naszego Odpustu parafialnego 10 sierpnia. Tego dnia będziemy też wielbić Boga za dar licznych powołań do zakonów żeńskich z naszej parafii i modlić się o błogosławieństwo Boże dla 10 sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii. W sposób szczególny będziemy polecać Bogu Siostry Jubilatki: s. Celinę Kądziołka obchodzącą 75 rocznicę życia zakonnego i s. Marię Witowską obchodzącą 50 rocznicę życia zakonnego. Ofiary złożone na tacę w dzisiejszą i następną „Niedzielę inwestycyjną” będą przeznaczone na wykonanie relikwiarza św. Kingi, odnowienie tabernakulum i pewne konieczne prace w kościele związane z przygotowaniem tych uroczystości. „Bóg zapłać” za ofiarność.

We środę o godz. 16.30 w kościele odbędzie się egzamin przed bierzmowaniem uczniów z klas siódmych z naszej parafii. W egzaminie powinien uczestniczyć także przynajmniej jeden z rodziców każdego ucznia.

We czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną Bożym Ciałem. Jest to święto obowiązkowe. Okazja do spowiedzi św. przed tą Uroczystością – codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św. Serdecznie zapraszamy dzieci na próbę sypania kwiatków oraz dzwonienia we środę po Mszy św. wieczornej. Szczególnie liczymy na dzieci I Komunijne.

W Boże Ciało Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10.30 udamy się w procesji ulicami Biegonicką i Elektrodową. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwonkami podczas procesji w Boże Ciało i podczas Oktawy – w strojach ludowych oraz I Komunijnych.

Ofiary zbierane w Boże Ciało są przeznaczone na cele charytatywne w diecezji. Straż pożarną prosimy o niesienie baldachimu w Boże Ciało oraz o zabezpieczenie przejścia procesji. Prosimy też parafian o codzienne zabieranie na procesję chorągwi a w dniach Oktawy także baldachimu. Zachęcamy do ozdobienia domów symbolami eucharystycznymi i obrazami religijnymi.

Od poniedziałku do środy odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.45. Natomiast w dniach Oktawy Bożego Ciała tj. od najbliższego czwartku będziemy ją odmawiali w łączności z procesją eucharystyczną czyli we czwartek i niedzielę o godz. 15.00 a w pozostałe dni o godz. 17.30.

W sobotę o godz. 7.00 z parkingu koło kościoła wyrusza parafialna pielgrzymka autokarowa do Markowej i Sędziszowa. Prosimy o punktualność.

W ostatni wtorek w Zawadzie koło Dębicy odbył się ogólno diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas. Wśród 800 dzieci z terenu diecezji była delegacja z naszej parafii. Po Mszy św. trzy szczególnie aktywne w tym roku Szkolne Koła Caritas otrzymały statuetki Fructus Caritatis (Owoc Miłości). Wśród wyróżnionych było Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej w Biegonicach. Serdecznie gratulujemy. Więcej informacji: https://tarnow.gosc.pl/doc/7610774.Ponad-800-powodow-do-radosci-w-Zawadzie

Z radością informujemy, że dnia 3 czerwca nasz parafianin O. Cyryl Bartłomiej Kowalczyk OFM obronił na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie pracę doktorską z zakresu nauk biblijnych. Wspomniana praca poświęcona była staro syryjskiemu tłumaczeniu Ewangelii św. Marka. Od nowego roku akademickiego o. Cyryl, decyzją Generała Zakonu Braci Mniejszych, podejmie obowiązki wykładowcy Pisma św. na Papieskim Uniwersytecie Antonianum w Rzymie. O. Cyrylowi serdecznie gratulujemy i życzymy mu wiele łask Bożych w pełnieniu nowych obowiązków.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Oprócz cotygodniowego wydania „Gościa Niedzielnego” jest też dostępne kilka egzemplarzy numeru specjalnego poświęconego Cudom Eucharystycznym. Cena numeru specjalnego – 12 zł.

Proszono nas o Ogłoszenie:

W dniu 17 sierpnia Mszą św. o godz. 6.30 w Tarnowie rozpocznie się 40 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce, która w tym roku odbędzie się już w sposób tradycyjny. Zapisy w parafii, a w sierpniu u przewodnika grupy w Barcicach. Koszt uczestnictwa wynosi 150 zł od osoby, dzieci do klasy VIII – 70 zł. Więcej informacji na plakacie i w internecie: www.pielgrzymkatarnowska.pl

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Rams z Łazów Biegonickich. Polećmy Jego duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…