Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2021-05-30

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2021-05-30

Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Zapraszamy na nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.00 oraz jutro o godz. 17.30. Pojutrze rozpoczniemy miesiąc czerwiec. Codziennie po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Członków Róży im. św. Antoniego prosimy o prowadzenie w czerwcu Godzinek.

We czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną Bożym Ciałem. Jest to święto obowiązkowe. Okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Bożego Ciała a zarazem z okazji I piątku miesiąca – codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św, dodatkowo w piątek od godz. 17.00.
W Boże Ciało Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10.30 udamy się w procesji ulicami Biegonicką i Elektrodową. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwonkami podczas procesji w Boże Ciało i podczas Oktawy – w strojach ludowych oraz I Komunijnych.

Ofiary zbierane w Boże Ciało są przeznaczone na cele charytatywne w diecezji. Straż pożarną prosimy o niesienie baldachimu w Boże Ciało oraz o zabezpieczenie przejścia procesji. Prosimy też parafian o codzienne zabieranie na procesję chorągwi a w dniach Oktawy także baldachimu. Zachęcamy do ozdobienia domów symbolami eucharystycznymi i obrazami religijnymi.

Procesja eucharystyczna we czwartek po południu połączona z nabożeństwem czerwcowym odbędzie się o godz. 15.00. W dni powszednie Oktawy od piątku włącznie procesja będzie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.00.

W I piątek rano odwiedzimy chorych z Komunią św. Prosimy o ich zgłoszenie. W I sobotę zapraszamy na różaniec z rozważaniem o tematyce maryjnej oraz obrzędem Komunii św. o godz. 17.00. Ok. godz. 17.45 będzie procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Msza św. „niedzielna” zostanie odprawiona ok. godz. 18.00.

„Bóg zapłać” młodzieńcom, którzy w miesiącu maju grali z wieży kościoła pieśni Maryjne.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

W sobotę 29 maja z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Henryk Cebula (tato m.in. ks. Pawła Cebuli pracującego w Czechach), zam. ul. Sędziwoja. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w naszym kościele parafialnym we wtorek o godz. 13.00. Następnie indywidualnie (bez konduktu) udamy się na cmentarz parafialny, gdzie odbędą się dalsze uroczystości pogrzebowe. Polećmy duszę Zmarłego śp. Henryka Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …