Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2021-05-23

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2021-05-23

Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym za publiczne odśpiewanie hymnu „O stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Jutro obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła – Msze św. odprawione będą o godz. 6.00, 7.30, 16.00 i 18.00.

W najbliższą środę wypada Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszych matkach – zarówno żyjących jak i zmarłych.

Wiara uczy nas, że naszą duchową Matką jest Maryja. Dlatego serdecznie zapraszamy we środę po Mszy św. wieczornej na czuwanie modlitewne poświęcone głównie Matce Najświętszej przygotowane przez młodzież z kilku parafii sądeckich. Czuwanie będzie też transmitowane poprzez naszą parafialną stronę internetową.

We czwartek wypada Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana. Msze św. będą sprawowane jak w dni powszednie.

W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Świętej.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 15.00.

Przez ostatnie 2 tygodnie nie działała transmisja Mszy św. z naszego kościoła. Wdzięczni jesteśmy za powiadomienie nas o tym. Okazało się, że funkcjonująca już ponad 7 lat kamera internetowa uległa całkowitemu uszkodzeniu. Konieczny stał się zakup nowej kamery, która została zainstalowana w ostatni piątek. Koszt zakupu i montażu kamery wyniósł 2100 zł. Począwszy od dzisiaj transmisja Mszy św. z naszego kościoła (widok prezbiterium) została wznowiona. Przy okazji informujemy, że miesięczny abonament za transmisję wynosi 125 zł.

Poprawia się sytuacja epidemiczna w kraju. Z radością informujemy, że po rocznej przerwie, w następny czwartek 3 czerwca odbędzie się tradycyjna procesja w Boże Ciało ulicami naszej parafii. Trasa będzie ta sama co w ostatnich latach. Przepisy państwowe zezwalają na nabożeństwa na wolnym powietrzu bez ograniczeń liczby uczestników. Oczywiście należy zachować przepisy sanitarne. Mówią one m.in. o tym, że należy zachować od innych odległość 1,5m. Ponieważ nie jest to podczas procesji możliwe prosimy o udział w nabożeństwie w maseczkach. Straż pożarną z Biegonic prosimy, jak zwykle, o zabezpieczenie trasy procesji oraz niesienie w tym dniu baldachimu. O przygotowanie ołtarzy tradycyjnie proszę mieszkańców poszczególnych rejonów parafii: I ołtarz (przy domu rodziny Wolaków) – mieszkańców Wójcikówki, II ołtarz (na Podoleńcu) – mieszkańców ul. Towarowej i Sędziwoja, III ołtarz (przed domem Stanisława Popioła) – mieszkańców Pagorków, IV ołtarz (za kościołem) – tegorocznych maturzystów. Napisy przy poszczególnych ołtarzach są następujące: I ołtarz: Eucharystia – przymierzem miłości, II ołtarz: Eucharystia – wzorem miłosierdzia, III ołtarz: Eucharystia – doświadczeniem Boga, IV ołtarz: Eucharystia – źródłem jedności.

W związku z poprawiającą się sytuacją epidemiczną wznawiamy w naszej parafii posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Osoby, które pragną, by szafarze przynosili im w niedziele Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie proszone są o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii.

W związku z powrotem wszystkich uczniów do szkoły wznawiamy obowiązkowe służenia dla wszystkich ministrantów i lektorów. Dziękując tym ministrantom i lektorom, którzy w ostatnich tygodniach gorliwie służyli Pana Jezusowi przy ołtarzu zachęcamy do podobnej gorliwości wszystkich członków służby liturgicznej. Pamiętajmy, że służenie Bogu przy ołtarzu, choć wymaga nieco wysiłku, jest wielkim wyróżnieniem i zasługą przed Bogiem.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajduje się artykuł oraz zdjęcie poświęcone naszej parafii. Chodzi o dokonane niedawno uroczyste poświęcenie figury Serca Pana Jezusa przy drodze do Łazów Biegonickich. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest także bezpłatny dodatek poświęcony życiu Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do lektury.