Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2019-06-16

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2019-06-16

Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

Codziennie po Mszy św. wieczornej odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Uczestników Parafialnej Pielgrzymki do Rzymu zapraszamy na spotkanie na plebanii we wtorek po Mszy św. wieczornej. Prosimy o wzięcie ze sobą pieniędzy oraz dowodów tożsamości, z którymi udadzą się na pielgrzymkę.

Dobiega końca rok szkolny. Z tej okazji uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej z naszej parafii zapraszamy na Mszę św. we środę o godz. 8.00. Msza św. na zakończenie roku dla klasy III gimnazjum będzie odprawiona w kościele św. Rocha we środę o godz. 9.30.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nowennę o godz. 17.30.

W związku ze zbliżającym się Odpustem i Festynem Parafialnym wszystkich członków Komitetu Jubileuszowego zapraszamy na spotkanie na plebanii we środę po Mszy św. wieczornej. Bardzo prosimy wszystkich o obecność.

We czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zwaną Bożym Ciałem. Jest to święto obowiązkowe. Okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Bożego Ciała codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św.

W Boże Ciało Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10.30 udamy się w procesji ulicami Biegonicką i Elektrodową. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwonkami podczas procesji w Boże Ciało i podczas Oktawy – w strojach ludowych oraz I Komunijnych.

Ofiary zbierane w Boże Ciało są przeznaczone na cele charytatywne w diecezji. Straż pożarną prosimy o niesienie baldachimu w Boże Ciało oraz o zabezpieczenie przejścia procesji. Prosimy też parafian o codzienne zabieranie na procesję chorągwi a w dniach Oktawy także baldachimu. Zachęcamy do ozdobienia domów symbolami eucharystycznymi i obrazami religijnymi.

Procesja eucharystyczna we czwartek po południu połączona z nabożeństwem czerwcowym odbędzie się o godz. 15.00. W dni powszednie Oktawy od piątku włącznie procesja będzie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.00.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Proszono nas o ogłoszenie:

Już po raz szósty w Nowym Sączu organizowany jest, pod patronatem bpa Andrzeja Jeża, koncert ”Pod sztandarem Jezusa”. Celem jest ewangelizacja i uwielbienie Boga przez śpiew oraz świadectwa zaproszonych Gości. Rozpoczęcie koncertu na placu przy kościele Ducha Świętego w najbliższą niedzielę  o godz. 18.30. Bliższe informacje znajdują się na plakacie.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności sp. Mariusz Mrzygłód z ul. Węgierskiej. Jego pogrzeb odbędzie się dziś o godz. 13.00. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…