Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XII Niedziela Zwykła 2019-06-23

XII Niedziela Zwykła 2019-06-23

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała – osobom, które przygotowywały ołtarze oraz niosły sztandary, liturgicznej służbie ołtarza, dziewczętom ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami, strażakom. Niech Chrystus obficie obdarzy Was swoją łaską. Zapraszamy do uczestnictwa w procesji eucharystycznej wokół kościoła dzisiaj o godz. 15.00 a w dni powszednie, aż do czwartku, po Mszy św. wieczornej.

Jutro wypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 17.30.

We czwartek wypada zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej i procesji kapłani udzielą dzieciom specjalnego błogosławieństwa.

W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia modlimy się w kościele o świętość życia kapłanów.

W sobotę wypada Uroczystość Świętych Apostołów: Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę zostaną przekazane do dyspozycji Ojca Św. jako tzw. świętopietrze.

Rozpoczęły się wakacje – dzieci i młodzież mają więcej czasu wolnego. Parafialnym zwyczajem zapraszamy do tego, by choć raz w tygodniu w dzień powszedni uczestniczyć we Mszy św. Szczególnie zapraszamy na poniedziałek dzieci z klasy O i I, we wtorek – z kl. II i III, środę – kl. IV czwartek – kl. V, piątek – kl. VI, w sobotę – kl. VII i VIII. Od jutra w zakrystii będzie znajdował się zeszyt, do którego mogą wpisywać się uczniowie. Najpilniejsi z nich po wakacjach otrzymają nagrody.

Dziękujemy osobom, które pozostawiły w kościele wykonane przez siebie piękne palmy wielkanocne. Równocześnie prosimy, aby jeśli pragną je zachować, w tym tygodniu je zabrały z kościoła.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenia:

W poniedziałek 1 lipca rozpoczyna się odpust w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Dokładny program Odpustu można znaleźć w gablocie.

Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Tarnowskiej organizuje w dniach 15 – 19 lipca w „Willi pod Krzyżem” w Zakopanem rekolekcje z serii „Męska decyzja”. Rekolekcje te to dobra okazja dla młodzieży męskiej powyżej 16 roku życia, by podczas wspólnych górskich wędrówek, adoracji Pana Jezusa oraz rozważania Słowa Bożego dobrze odczytać wolę Bożą odnośnie własnego życia. W rekolekcjach biorą udział ksiądz oraz klerycy z tarnowskiego Seminarium Duchownego. Informacje i zapisy: www.rusz-dusze.pl oraz www.facebook.com/ruszduszetarnow.

W dniach 17 – 25 sierpnia, pod hasłem „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa” odbędzie się XXXVII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Zapisy przyjmowane są w parafii do końca lipca. Koszt uczestnictwa w Pielgrzymce wynosi 100 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób każda następna płaci 70 zł. Drugie i kolejne dziecko z rodziny (do klasy VI włącznie) płaci tylko 20 zł, resztę dopłaca Caritas. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymkatarnowska.pl