Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2019-06-09

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2019-06-09

Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Członków Róż Różańcowych zapraszamy na zmianę tajemnic dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30. Również dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na Nieszpory.

W naszej parafii przeżywamy dziś „Niedzielę inwestycyjną”. „Bóg zapłać” za ofiary na malowanie kościoła złożone dziś na tacę lub na konto bankowe parafii.

Jutro obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła – Msze św. odprawione będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.00. We czwartek wypada Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana. Msze św. będą sprawowane jak w dni powszednie.

Czcicieli Matki Bożej Biegonickiej zapraszamy na Nowennę we środę o godz. 17.30. We czwartek natomiast wypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Porządek Mszy św. – jak w dni powszednie.

W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Świętej.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączona bezpłatna płyta z przemówieniami Jana Pawła II podczas I Pielgrzymki do Polski. Ze stolika z tyłu kościoła można także bezpłatnie pobrać archiwalne numery prasy katolickiej.

Z radością informujemy, że w ub. tygodniu nasz parafianin ks. Łukasz Szkarłat obronił pracę doktorską z prawa kanonicznego na Uniwersytecie w Pampelunie w Hiszpanii. Nowemu ks. doktorowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy wielu łask Bożych w pracy, którą powierzy mu jego biskup.

Przypominamy, że Spotkanie Przedpielgrzymkowe uczestników Parafialnej Pielgrzymki Śladami św. Wawrzyńca do Rzymu odbędzie się w przyszły wtorek 18 czerwca po Mszy św. wieczornej.