Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Objawienia Pańskiego 2022-01-06

Uroczystość Objawienia Pańskiego 2022-01-06

Przeżywamy dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Dzień ten jest także obchodzony jako Dzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na rzecz misji.

W zakrystii są dostępne kadzidło i kreda, których zabrakło w ub. niedzielę.

Zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd dzisiaj o godz. 15.00.

W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie przypomnimy sobie znaczenie sakramentu chrztu św. Tego dnia po Mszy św. o godz. 7.30 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych. Będzie to również II niedziela stycznia a więc „Niedziela Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary na tacę lub konto parafii przeznaczone są na prace parafialne.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Nowennę we środę o godz. 17.30.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta z nagraniem kolejnych dwóch ksiąg Pisma św. czytanych przez znanych artystów. Począwszy od tego numeru „Gość Niedzielny” kosztuje 8 zł.