Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Niedziela Chrztu Pańskiego 2022-01-09

Niedziela Chrztu Pańskiego 2022-01-09

Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego. Dziękujmy za łaskę dziecięctwa Bożego otrzymanego podczas chrztu św. Zarazem prośmy Boga o odwagę w dawaniu świadectwa o naszej wierze w Chrystusa do czego zobowiązuje nas przyjęcie sakramentu chrztu św. i wielokrotnie odnawiane przyrzeczenia chrzcielne.

Przypominamy, że funkcję rodziców chrzestnych w Kościele mogą pełnić wyłącznie osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania i starają się żyć zgodnie z wyznawaną wiarą (nie mogą to być osoby żyjące w związkach tylko cywilnych lub nieformalnych).

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd. Również dzisiaj w naszej parafii przeżywamy „Niedzielę Inwestycyjną”. „Bóg zapłać” za ofiarność na cele parafialne.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Nowennę we środę o godz. 17.30.

W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 będą się z nami modlić członkowie Zespołu Dolina Dunajca.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Porządek Mszy św. „Kolędowych” w najbliższym tygodniu:

Poniedziałek – w intencji mieszkańców ul. Węgierskiej i Weigla

Wtorek – w intencji mieszkańców ul. Elektrodowej, Pajora, Sędziwoja i Siewnej

Środa – w intencji mieszkańców uliczek pod Winną Górą

Czwartek – w intencji mieszkańców ul. Towarowej

Piątek – w intencji mieszkańców ul. Dobrzańskiego, Zakole i Zakładników

Sobota – w intencji mieszkańców ul. Biegonickiej

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Eugeniusz (Stanisław) Marczyk z ul. Sędziwoja. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 11.00 w kaplicy cmentarnej. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …