2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim 2022-01-02

Zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd dzisiaj o godz. 15.00. Członkowie Caritasu rozprowadzają dzisiaj kadzidło i kredę, które będą poświęcone w dniu 6 stycznia. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na działalność parafialnego Caritasu.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Nowennę we środę o godz. 17.30.

We czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Dzień ten jest także obchodzony jako Dzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na rzecz misji.

W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. ranną i wieczorną. Rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie.

Serdecznie zapraszamy na Msze św. sprawowane w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów parafii, które będą odprawiane w kolejne dni począwszy od jutra o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się specjalne nabożeństwo połączone z poświęceniem wody (chętni winni przynieść ją z domu w zamkniętych naczyniach) oraz udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo dla rodzin. Prosimy, aby przedstawiciele rodzin, które będą danego dnia uczestniczyły w tej Mszy św. zabrali do swoich domów, jak co roku, obrazki kolędowe oraz Kalendarze Parafialne.

Porządek Mszy św. „Kolędowych” w najbliższym tygodniu:

O błog. Boże dla mieszkańców Granic i Środka Łazów – poniedziałek

O błog. Boże dla mieszkańców Gaju – wtorek

O błog. Boże dla mieszkańców Pagorków – środa

O błog. Boże dla mieszkańców Wójcikówki i Janikówki – czwartek

O błog. Boże dla mieszkańców ul. Słowackiej i Olszewskiego – piątek

O błog. Boże dla mieszkańców ul. Gospodarskiej i Popradzkiej – sobota

O błog. Boże dla mieszkańców ul. Ceramicznej i stacji kolejowej – niedziela

Przy okazji corocznych odwiedzin ministrantów i lektorów wraz z kapłanem „po Kolędzie”, jak wiemy, wielu parafian obdarzało ministrantów słodkościami lub drobnymi ofiarami. Był to sympatyczny wyraz wdzięczności parafian dla ministrantów i lektorów za ich całoroczną posługę przy ołtarzu. Już drugi rok ministranci i lektorzy, w trosce o ich bezpieczeństwo, nie odwiedzają domów parafian w okresie kolędowym. W związku z nabożeństwami kolędowymi mamy prośbę. Otóż podczas wieczornych Mszy św. dla mieszkańców poszczególnych rejonów parafii na ołtarzach bocznych będą leżały tace. Osoby chętne mogą złożyć tam ofiarę. Po zakończeniu tych nabożeństw ofiary zebrane w ten sposób zostaną przekazane ministrantom i lektorom proporcjonalnie do tego jak często służyli oni przy ołtarzu. W ich imieniu składamy już dzisiaj serdeczne „Bóg zapłać”.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.