Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Święto Przemienienia Pańskiego 2023-08-06

Święto Przemienienia Pańskiego 2023-08-06

Przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego. Prośmy Chrystusa, abyśmy doświadczając Jego przemienienia na ołtarzu jak Apostołowie umacniali się w wierze.

Zbiórka ministrantów i lektorów przed odpustem odbędzie się jutro o godz. 18.00. Po jutrzejszej wieczornej Mszy św. odmówimy modlitwy Nowenny do św. Wawrzyńca.

We środę wypada Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Nowennę o godz. 18.30.

We czwartek 10 sierpnia nasza parafia przeżywać będzie swoją doroczną Uroczystość Odpustową ku czci św. Wawrzyńca. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 11.00 i 19.00. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. wicedziekan Janusz Ryba z Parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia podczas procesji. Prosimy strażaków o zabranie na procesję baldachimu a wiernych o zabranie feretronów i chorągwi. To święto całej parafii – starajmy się w nim wszyscy jak najliczniej i jak najgodniej uczestniczyć. Msza św. o godz. 11.00 będzie transmitowana w Internecie. Warto ułatwić chorym i nieobecnym podtrzymanie w ten sposób więzi z parafią. UWAGA – w celu ułatwienia wiernym możliwości swobodnego zaparkowania pojazdów tego dnia (zwłaszcza przed Sumą Odpustową) umożliwiamy parkowanie na części działki parafialnej – wjazd od ul. Biegonickiej od strony Łazów Biegonickich.   

Zachęcamy do zainteresowania się stoiskiem parafialnym znajdującym się u wejścia do kościoła. Członkowie Caritasu będą tam rozprowadzać wiele ciekawych wydawnictw oraz przedmiotów religijnych. Na stoisku będą także rozprowadzane  „Wawrzynki” – duże, osobno pakowane ciastka ozdobione wzorem z liści wawrzynu (przypominającego patrona naszej parafii). „Wawrzynki” można będzie otrzymać składając dobrowolną ofiarę. Informujemy, że koszt produkcji jednego „Wawrzynka” wynosi 8 zł.

W dniu odpustu swoje stoisko będą mieć także członkowie Zespołu „Dolina Dunajca”, którzy będą rozprowadzać przygotowane przez siebie ciasta. Zebrane przez nich przy tej okazji środki zostaną przeznaczone na zakup nowych strojów dla członków Zespołu.

W najbliższą niedzielę wypada II niedziela miesiąca. Jest to w naszej parafii „Niedziela Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary składane na rzecz parafii. Po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

U ministrantów możemy nabyć bieżącą prasę katolicką.

Proszono nas o ogłoszenie:

Ks. dyrektor Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz przesłał podziękowanie za złożone przez nas w ubiegłą niedzielę ofiary na rzecz diecezjalnego radia w wysokości 3700 zł. Równocześnie zaprasza nas do słuchania w niedzielę 13 sierpnia w godz. 15.30 – 16.00 radiowego koncertu życzeń ze specjalną dedykacją dla naszej parafii.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Helena Witowska z ul. Węgierskiej. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …