Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XVII Niedziela Zwykła 2023-07-30

XVII Niedziela Zwykła 2023-07-30

W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Marcina Gryzło z Radia RDN Małopolska, który z nami się modli i głosi Słowo Boże. Po Mszy św. możemy wesprzeć działalność naszego diecezjalnego Radia składając ofiary do puszek.

Pojutrze rozpoczynamy miesiąc sierpień. Tradycyjnie modlimy się o trzeźwość w naszych rodzinach. Zachęcamy do rezygnacji w tym miesiącu z picia alkoholu.

We wtorek 1 sierpnia wypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tym ważnym wydarzeniu w naszej modlitwie.

Zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca w poniedziałek po Mszy św. wieczornej oraz na Nowennę do Matki Bożej we środę o godz. 18.30.

W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę sierpnia. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji wyproszenia nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

W I piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. – codziennie przed Mszą św. oraz w piątek od godz. 18.00. W piątek wypada także wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Bardzo proszę o modlitwę w mojej intencji, abym zdołał jak najlepiej pełnić zleconą przez Kościół posługę proboszcza.

W najbliższą sobotę, jak co roku, przez naszą parafię będzie przechodzić Piesza Pielgrzymka Słowaków na Jasną Górę. Chcemy gościnnie przyjąć pielgrzymów. Tradycyjnie zwracamy się z prośbą o przygotowanie placków i kanapek na godz. 8.00, a panie z Caritasu i Koła Gospodyń o pomoc. W tym roku przyjmiemy pielgrzymów w budynku przy parafii.

Zapraszamy do zwiedzania wieży kościelnej i nowej wystawy w sobotę w godz. 10.00 – 12.00.

Z racji I soboty zapraszamy na procesję różańcową z figurą Matki Bożej dookoła kościoła o godz. 18.00 wraz z rozważaniem o tematyce Maryjnej i obrzędem Komunii św. Natomiast o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. „niedzielna”.

W niedzielę wypada Święto Przemienienia Pańskiego. Rozpoczyna się tygodniowy odpust w Bazylice w Nowym Sączu. Obraz Pana Jezusa Przemienionego winien być nam szczególnie bliski. Pamiętajmy, że obraz ten znajduje się w bazylice od 1785r dzięki staraniom kanonika sądeckiego a wcześniej proboszcza z Biegonic ks. Wojciecha Mrozińskiego.

Członkinie Róży im. św. Anny prosimy o prowadzenie śpiewu Godzinek
w miesiącu sierpniu.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Siostry służebniczki zapraszają dziewczęta i kobiety w wieku 16 – 35 lat na rekolekcje, w których zostanie poruszony temat życiowych wyborów – tych codziennych ale również tych bardzo istotnych. Uczestniczki rekolekcji zapoznają się z ignacjańską metodą modlitwy Słowem Bożym. Zgłoszenia – siostra Karolina, tel. 505 394 540.