Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XIX Niedziela Zwykła 2023-08-13

XIX Niedziela Zwykła 2023-08-13

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia naszego tegorocznego Odpustu Parafialnego. Dziękuję pani sprzątaczce i dekoratorce za piękne przygotowanie kościoła do uroczystości. Dziękuję ks. Bogusławowi za pomoc w przygotowaniu liturgii, ministrantom i lektorom, strażakom, osobom niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty oraz dzwoniącym dzwonkami. Mamy nadzieję, że pod opieką św. Wawrzyńca nasi parafianie będą wzrastać w miłości do Boga i do ludzi.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w parafii jako Niedziela Inwestycyjna. „Bóg zapłać” za wszystkie z serca płynące ofiary.

Dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. modlą się z nami członkowie Zespołu Lubystok z Krzemieńca na Ukrainie. Po Mszach św. przed kościołem można złożyć ofiary na rzecz ofiar wojny na Ukrainie.

Zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca w poniedziałek po Mszy św. wieczornej oraz Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 18.30.

We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, święto obowiązkowe. Msze św. sprawowane będą jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i wieńców żniwnych nastąpi podczas Mszy św. o godz. 10.30. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy podtrzymują tradycję i wykonują piękne wieńce żniwne. W ten dzień wypada także nasze święto narodowe. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny. Zgodnie z treścią Apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zbierane będą ofiary do puszek na rzecz dotkniętych powodzią mieszkańców Słowenii. Członków Caritasu proszę o zorganizowanie zbiórki.

Wyjazd pielgrzymów zgłoszonych w naszej parafii do Tarnowa nastąpi z parkingu koło kościoła we czwartek o godz. 4.00 rano. Tradycyjnie koszt przejazdu pielgrzymów do Tarnowa oraz ich powrót z Częstochowy pokrywa parafia. W autobusie jadącym po pielgrzymów będą wolne miejsca. Zapraszamy chętnych parafian do wyjazdu na wejście pielgrzymów i Mszę św. na Jasnej Górze. Wyjazd nastąpi w następny piątek o godz. 6.00. Koszt przejazdu w obydwie strony wynosi 75 zł. Zapisy wraz z wpłatą są przyjmowane w zakrystii lub kancelarii. Ilość miejsc w autobusie jest ograniczona.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenie

Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zaprasza do wzięcia udziału w dwusemestralnym Diecezjalnym Studium Rodziny. Zajęcia będą odbywać się od września do czerwca w jedną sobotę miesiąca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Uczestnicy zajęć otrzymają wiadomości m. in. za zakresu: naturalnych metod rozpoznawania płodności, psychologii małżeństwa i rodziny, prawa kanonicznego, teologii. Szczegółowe informacje na stronie www.drtarnow.pl  i w kancelarii parafialnej.