Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Niedziela Chrztu Pańskiego 2023-01-08

Niedziela Chrztu Pańskiego 2023-01-08

Przeżywamy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego. Módlmy się, abyśmy umieli z wiarą i zgodnie z tradycją Kościoła podchodzić do tego ważnego sakramentu. Prośmy też Boga o odwagę w dawaniu świadectwa o naszej wierze w Chrystusa do czego zobowiązuje nas przyjęcie sakramentu chrztu św. Przypominamy, że funkcję rodziców chrzestnych w Kościele mogą pełnić wyłącznie osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania i starają się żyć zgodnie z wyznawaną wiarą (nie mogą to być osoby żyjące w związkach tylko cywilnych lub nieformalnych).

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Nowennę we środę o godz. 17.30.

Dzisiaj II niedziela miesiąca tj. „Niedziela Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiarność na cele parafialne.

W sobotę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność w Kościele.

W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 będzie się z nami modlić znany sądecki muzyk p. Tomasz Wolak z zespołem. Po Mszy św. zapraszamy na półgodzinny koncert kolęd w wykonaniu Zespołu. Comiesięczna Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci zostanie odprawiona za dwa tygodnie.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Roman Głąbiński z ul. Ceramicznej (pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00) oraz śp. Wojciech Rakoczy z ul. Towarowej. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu …

 

Porządek „Kolędy” w najbliższym tygodniu:

 

Poniedziałek 9 I – od godz. 14.00

1 Ksiądz: Wójcikówka

2 Ksiądz: ul. Gospodarska – od rodz. Jędraczków do rodz. Marczyków, Łatka Władysław, ul. Popradzka do rodz. Kruczek

 

Wtorek 10 I – od godz. 14.30

1 Ksiądz: ul. Węgierska – od Zbigniewa Wojsław do rodz. Pawlików –

2 Ksiądz: ul. Weigla – rodz. Poręba i Miś, ul. Węgierska od rodz. Kmietowicz do rodz. Rogowskich, ul. Weigla od rodz. Janiszów, ul. Węgierska od rodz. Rzońca do rodz. Banachów

 

Środa 11 I 

1 Ksiądz: ul. Towarowa – od rodz. Szkaradków, ul. Sędziwoja – od rodz. Lisów do rodz. Bąków, ul. Siewna od rodz. Rakoczy do rodz. Jurczyk, ul. Towarowa – od rodz. Józefa Ogieli do rodz. Wojciecha Wójcika – od godz. 14.30

2 Ksiądz: ul. Węgierska od rodz. Wojciecha Fiut, ul. Siewna od rodz. Jagoszów do rodz. Gargasów, ul. Węgierska do rodz. Kopyczyńskich, ul. Towarowa od rodz. Zielińskich do rodz. Andrzeja Marszałka, rodz. Czech i rodz. Ryszarda Saroty – od godz. 15.00

 

Czwartek 12 I – od godz. 14.30

1 Ksiądz: uliczki pod Winną Górą – po prawej stronie ul. Winna Góra – od rodz. Fiut

2 Ksiądz: uliczki pod Winną Górą – po lewej stronie ul. Winna Góra, od ul. ks. Szymaszka (rodz. Tadeusza Koniora)

 

Piątek 13 I – od godz. 14.30

1 Ksiądz: ul. Dobrzańskiego od Cegielni, Zakole do rodz. Chudy

2 Ksiądz: ul. Węgierska – od Biedronki do Cmentarza

 

Sobota 14 I od godz. 8.00

1 Ksiądz: ul. Elektrodowa – lewa strona od rodz. Jana Styrny, ul. Sędziwoja od rodz. Ogórków do rodz. Rogowskich, rodzina Ciborowskich, Rzęsikowskich i Marczyków, ul. Elektrodowa do rodz. Cisowskich,

2 Ksiądz: ul. Elektrodowa – prawa strona od rodz. Antoniewskich do rodz. Śmiałków

 

Niedziela 15 I od godz. 14.00

1 Ksiądz: ul. Zakładników – od rodz. Tomasiaków do ul. Węgierskiej