Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

II Niedziela Zwykła 2023-01-15

II Niedziela Zwykła 2023-01-15

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić wraz z członkami Zespołu p. Tomasza Wolaka. Po Mszy św. zapraszamy na półgodzinny koncert Kolęd w wykonaniu tego Zespołu.

Jutro po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy Nowenny do św. Wawrzyńca.

We środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w tych dniach o modlitwie w intencji zjednoczenia wszystkich chrześcijan w jednym Kościele.

Dziewczęta ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi zapraszamy na spotkanie we środę o godz. 16.30 a wszystkich na Nowennę o godz. 17.30.

Pokolędowe spotkanie ministrantów i lektorów odbędzie się we czwartek po Mszy św. wieczornej.

W sobotę przeżywać będziemy Dzień Babci a w niedzielę – Dzień Dziadka. W ich intencji będzie sprawowana Msza św. w najbliższą niedzielę o godz. 9.00 zamówiona przez Przedszkole im. Ojca Pio. Będzie to także comiesięczna Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci. Serdecznie zapraszamy.

Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 oraz po niej będą się z nami modlić członkowie Chóru Parafialnego w Gołkowicach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

 

Porządek Kolędy:

 

Poniedziałek 16 I od godz. 14.00

1 Ksiądz: ul. Biegonicka – od rodz. Stanisława Witowskiego w stronę Łazów Biegonickich (prawa strona) i od Agnieszki Witowskiej w stronę kościoła

2 Ksiądz: ul. Biegonicka – od p. Stanisławy Fyda, rodz. Waligórów i od rodz. Banachów w stronę Łazów Biegonickich (lewa strona)

 

Wtorek 17 I godz. 15.00

1 Ksiądz: nieobecni podczas „swojej” Kolędy i pragnący przyjąć kapłana „po Kolędzie”. Prosimy o zgłoszenie DZISIAJ

 

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Włodzimierz Witowski z ul. Słowackiej (jego pogrzeb odbył się we środę) oraz śp. Mariusz Kościsz z ul. Olszewskiego (pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00). Polecajmy ich dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu..

Proszono nas o Ogłoszenie

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na koncert dawnych kolęd i pastorałek Symfonie Anielskie w wykonaniu zespołu muzyki dawnej FLORIPARI. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 19.00 w kościele św. Kazimierza. Wstęp jest bezpłatny.

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza także na musical „Jan Paweł II – Przyjaciel Wiernych”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w kinie SOKÓŁ o godz. 17.00 i 19.00. Bilety do nabycia w kasie kina oraz online na stronie www.mcksokol.pl. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym spektaklu poświęconym św. Janowi Pawłowi II.