Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 2023-01-01

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 2023-01-01

Przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Prośmy gorąco o pokój na całym świecie, na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie. Za publiczne odśpiewanie dzisiaj hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Z radością informujemy, że z inicjatywy parafian z Parafialnej Rady Duszpasterskiej w bieżącym roku rozpoczniemy intensywną modlitwę w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. W każdy I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej w naszym kościele będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu aż do godz. 24.00. Bezpośrednio po Mszy św. wieczornej będą adorować Pana Jezusa członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji, potem do godz. 22.00 będzie adoracja w ciszy, od 22.00 do 23.00 – adorację poprowadzi grupa wiernych i od 23.00 do 24.00 znowu będzie modlitwa w ciszy. Nabożeństwo będzie kończyć się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem udzielonym przez kapłana o godz. 24.00. Są zapisane osoby, które będą czuwać o wyznaczonych godzinach, chętni mogą dołączy się do modlitwy o dowolnym czasie. Bardzo dziękuję parafianom za tę modlitwę w tak ważnej sprawie jak nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz świętość życia kapłanów. Oczywiście można się modlić także we własnych czy rodzinnych intencjach. Zapraszamy…

W piątek wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie już tego dnia modlimy się w intencji misji i wspieramy je ofiarami na tacę. Tego dnia członkowie Caritasu rozprowadzać będą poświęcone kadzidło i kredę. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na działalność parafialnego Caritasu. Z racji Uroczystości nie będzie w tym dniu objazdu kapłanów do chorych z posługą kapłańską. Równocześnie zachęcamy chorych i ich rodziny do korzystania z posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Odwiedzają oni chorych zanosząc Komunię św. w każdą niedzielę. Ich posługa jest całkowicie bezpłatna. Zgłoszenia należy kierować do ks. proboszcza lub bezpośrednio do samych szafarzy; p. Jana Rośka i p. Tomasza Wasiniewskiego. Okazja do spowiedzi św. – codziennie rano, w piątek w miarę możliwości podczas Mszy św.

Również w piątek po Mszy św. o godz. 10.30 uczniowi Szkoły Podstawowej w naszej parafii zaprezentują w kościele przygotowane przez siebie Przedstawienie Jasełkowe. Zapraszamy do obejrzenia tych Jasełek.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Caritasu oraz Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie zapraszamy w piątek po Mszy św. o godz. 15.30 na plebanię na spotkanie opłatkowe i do wspólnego kolędowania.

W sobotę wypada I sobota miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej z rozważaniem o tematyce Maryjnej oraz obrzędem Komunii św. o godz. 17.00.

Nadal zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzania Żywej Szopki w zabudowaniach parafialnych. Szopkę można oglądać codziennie w godz. 8.00 – 19.00 aż do Uroczystości Objawienia Pańskiego tj. najbliższego piątku włącznie.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Zachęcamy także, aby przedstawiciele poszczególnych rodzin pobrali ze stolika ulotki z podsumowaniem najważniejszych wydarzeń 2022r. w naszej parafii.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Zapraszamy wszystkich do udziału w XI Nowosądeckim Pokłonie Trzech Króli. Orszak z ul. Gwardyjskiej (postój taksówek bagażowych) wyruszy 6 stycznia o godz. 10.30. Około godz. 12.00 na Sądeckim Rynku Trzej Królowie i Sądeczanie pokłonią się Świętej Rodzinie. W trakcie marszu śpiewane będą kolędy i pastorałki. Uczestnicy otrzymają śpiewniki i korony.

 

Porządek Kolędy na najbliższy tydzień:

 

Poniedziałek 2 I od godz. 14.00

1 Ksiądz: Janikówka – od rodz. Bielaków do rodz. Juliana Ogorzałek

2 Ksiądz: Janikówka – od rodz. Jana Witowskiego do rodz. Rafała Janika

 

Wtorek 3 I od godz. 15.00

1 Ksiądz: Pagorki – od rodz. Kotasów

2 Ksiądz: Pagorki – od rodz. Jakubowskich

 

Środa 4 I od godz. 15.00

1 Ksiądz: ul. Ceramiczna – od rodz. Mikuła do rodz. Jana Jelenia

2 Ksiądz: ul. Ceramiczna – od rodz. Tomasza Rogowskiego do rodz. Gach, ul. Towarowa do rodz. Andrzeja Marczyka

 

Czwartek 5 I od godz. 15.00

1 Ksiądz: ul. Węgierska – od młyna, rodz. Papieży, Stanisław Czajka i od rodz. Mariana Kruczka do rodz. Lelito

2 Ksiądz: ul. Olszewskiego

 

Sobota 7 I od godz. 8.00

1 Ksiądz: ul. Słowacka – od rodz. Skutów do rodz. Kazimierza Wójcika

2 Ksiądz: ul. Słowacka – od rodz. Niemców do rodz. Botwinów

 

Niedziela 8 I od godz. 14.00

1 Ksiądz: Stacja kolejowa i domy koło torów, ul. Pajora: rodziny Tajak, Tymczyszyn, Talar, Kruczek

 

W dniu wczorajszym odszedł do wieczności papież – senior Benedykt XVI. Polećmy Jego duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu …