Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Adwentu 2023-12-24

IV Niedziela Adwentu 2023-12-24

Dzisiaj przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Z tej racji nie będzie dzisiaj Mszy św. popołudniowej. Wieczorem gromadzimy się w gronie rodzinnym, by spożywać Wieczerzę Wigilijną. Pamiętajmy o religijnych zwyczajach – przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, odmówieniu modlitwy, łamaniu się opłatkiem, złożeniu sobie życzeń świątecznych i wspólnego śpiewu pięknych, polskich kolęd.

O godz. 23.00 nastąpi otwarcie Żywej Szopki. Zapraszamy do wspólnego kolędowania z Zespołem Dolina Dunajca przy Żywej Szopce a potem podczas Pasterki celebrowanej o północy. Przed Pasterką nastąpi Obrzęd otwarcia żłobka Pana Jezusa w kościele. Podczas Pasterki, zbierane będą ofiary na tzw. Fundusz Życia – działalność Diecezjalnego Domu Samotnej Matki. W Domu tym znajdują schronienie i pomoc kobiety spodziewające się dziecka a będące w trudnej sytuacji materialnej i osobistej.

Jutro obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia a we wtorek Święto św. Szczepana. Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę. W II dzień Świąt podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się obrzęd rozesłania Kolędników Misyjnych. Po tej Mszy św. dzieci – Kolędnicy Misyjni odwiedzą nasze domy. Ofiary zebrane podczas „Kolędy Misyjnej” zostaną przekazane na rzecz dzieci z krajów misyjnych. „Bóg zapłać” za życzliwe przyjęcie kolędników.

We środę wypada Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po porannej i wieczornej Mszy św. nastąpi poświęcenie wina. We czwartek obchodzić będziemy Święto Świętych Młodzianków Męczenników. Natomiast w niedzielę wypada Święto św. Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Będziemy modlić się w intencji wszystkich rodzin.

W najbliższą niedzielę wypada Wspomnienie św. Sylwestra – ostatni dzień Starego Roku. Po każdej Mszy św. w chwili adoracji polecać będziemy Bogu nasze rodziny, parafię i Ojczyznę na cały Nowy 2024 Rok.

U ministrantów można nabyć świąteczną prasę religijną wydaną w podwójnej objętości. Świąteczny „Gość Niedzielny” kosztuje 15 zł a „Niedziela” – 12 zł.

W zakrystii rozprowadzamy opłatki świąteczne oraz świece wigilijne.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Jana Wyczesany z ul. Olszewskiego. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …