Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

III Niedziela Adwentu 2023-12-17

III Niedziela Adwentu 2023-12-17

Przeżywamy dziś tzw. Niedzielę „Gaudete” czyli „Radujcie się”. Nasza radość ma wynikać ze zbliżającego się świątecznego spotkania ze Zbawicielem. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie figury Dzieciątka Jezus do żłobka w kościele i wszelkich przyniesionych przez parafian żłóbków.

Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 6.00. Dzieci, które systematycznie uczęszczały na Roraty niech przyniosą karty adwentowe z wklejonymi obrazkami w piątek wieczorem – otrzymają pamiątki.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie miała miejsce we wtorek w godz. 14.00 – 16.00 oraz 16.30 – 18.00. Będą zaproszeni kapłani spoza naszej parafii. Zmobilizujmy się do spowiedzi, by każdy parafianin mógł przyjąć w Święta Chrystusa do swego serca. W inne dni kapłani spowiadają poza parafią. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie pań, pragnących włączyć się w dyżury w salach przy Żywej Szopce.

Przed kościołem członkowie Caritasu rozprowadzają świece wigilijne oraz opłatki świąteczne. Dziewczęta z DSM-u rozprowadzają stroiki świąteczne.

Jak to zapowiadaliśmy można dziś też złożyć ofiarę na leczenie ciężko chorego Marcina Sumara. Ofiary zbierają wolontariusze przed kościołem.

W najbliższą niedzielę wypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. dopołudniowe będą odprawione jak w każdą niedzielę, nie będzie natomiast Mszy św. popołudniowej. Wieczorem gromadzimy się w gronie rodzinnym, by spożywać Wieczerzę Wigilijną. Zachowajmy post od potraw mięsnych. Pamiętajmy o religijnych zwyczajach – przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, odmówieniu modlitwy, łamaniu się opłatkiem oraz złożeniu sobie życzeń świątecznych. Niech nie zabraknie także wspólnego śpiewu pięknych, polskich kolęd.

O godz. 23.00 nastąpi otwarcie Żywej Szopki. Zapraszamy do wspólnego kolędowania z Zespołem Dolina Dunajca przy Żywej Szopce a potem podczas Pasterki. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. – Pasterce celebrowanej o północy na pamiątkę pasterzy wędrujących w nocy do żłóbka Pana Jezusa. Przed Pasterką nastąpi Obrzęd otwarcia żłobka Pana Jezusa w kościele. Podczas Pasterki, tradycyjnie już, zbierane będą ofiary na tzw. Fundusz Życia. Wspominając narodziny małego Jezusa chcemy wspomóc działalność Diecezjalnego Domu Samotnej Matki. W Domu tym znajdują schronienie i pomoc kobiety spodziewające się dziecka a będące w trudnej sytuacji materialnej lub osobistej.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę religijną.