Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

II Niedziela Adwentu 2023-12-10

II Niedziela Adwentu 2023-12-10

Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30  a spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 16.30.

„Bóg zapłać” za ofiary dzisiaj składane na planowany remont naszych organów. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy stosowne zezwolenia na prace remontowe od Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków oraz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

W całym kraju przeżywamy dziś Dzień modlitwy oraz pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy wesprzeć katolików na Kresach dawnej Rzeczpospolitej składając ofiarę do puszek. 

Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 6.00.

We środę wypada kolejna rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Komunistyczne władze PRL pozbawiły wtedy wolności tysiące niewinnych ludzi, a używając broni spowodowały śmierć około stu Polaków. Módlmy się, by już nigdy Polak nie podnosił broni przeciw Polakowi.

We środę po Mszy św. wieczornej na plebanii odbędzie się spotkanie osób chcących włączyć się w akcję „Kolędników Misyjnych”. Zapraszamy dzieci, młodzież pragnącą w ten sposób pomóc swoim rówieśnikom w biednych krajach misyjnych. Mile widziane są osoby dorosłe, które pełnić będą funkcję opiekunów poszczególnych grup. Po Mszy wieczornej odbędzie się także zbiórka ministrantów i lektorów.

Uczestników spotkań z Jezusem w języku angielskim zapraszamy na plebanię  w sobotę. W tym tygodniu, w związku z przygotowaniami przedświątecznymi, obie grupy będą miały spotkanie razem w godz. 9.00 – 11.00. 

W sobotę kapłani i członkowie Caritasu odwiedzą ok. 150 seniorów, osób samotnych lub chorych z terenu parafii ze świątecznymi życzeniami i paczkami. Członków Caritasu zapraszamy na plebanię o godz. 12.00.

Zachęcamy do podtrzymywania chrześcijańskich zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Wysyłajmy naszym bliskim życzenia na kartkach świątecznych. Pamiętajmy, że kartki te powinny przedstawiać sceny narodzenia Pana Jezusa a nie obrazy zupełnie świeckie. Warto do życzeń dołączyć także mały opłatek.

W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 poświęcimy nową figurę Dzieciątka Jezus do żłobka w naszym kościele. Figura została wykonana w Betlejem i jest darem naszego parafianina ojca Bartłomieja Kowalczyka. Ojcu Bartłomiejowi składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W przyszłą niedzielę dziewczęta z parafialnego DSM-u będą pod kościołem rozprowadzać stroiki świąteczne.

Członkowie Caritasu rozprowadzają dzisiaj przed kościołem świece wigilijne oraz opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na rzecz potrzebujących.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Proszono nas o ogłoszenie:

Radny Rady Miasta Nowego Sącza Michał Kądziołka zaprasza mieszkańców osiedla Biegonice na kolejne konsultacje ws. inwestycji kanalizacyjno-wodociągowej na ulicach Słowackiej i Olszewskiego z Zarządem Sądeckich Wodociągów. Zebranie odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 18:00 w Budynku Remizy OSP Biegonice.

Klinika medyczna Allmedica zaprasza na bezpłatną kolonoskopię. Badania skierowane jest do osób w wieku 50 – 65 lat. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.allmedica.pl