Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Boże Narodzenie 2023-12-25

Boże Narodzenie 2023-12-25

Przeżywamy dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Drodzy parafianie. Mili Goście. Do życzeń, które już sobie nawzajem składaliście pragnę dołączyć życzenia od nas – Waszych duszpasterzy: Niech w te Święta w Waszych sercach zagości pokój i radość. Niechaj maleńki Jezus Wam błogosławi w każdym dniu zbliżającego się Nowego 2024 Roku.

Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do tego, że możemy godnie przeżywać te Święta.

Dziękuję ks. Bogusławowi za posługę kapłańską przy ołtarzu i w konfesjonale. Dziękujemy pani sprzątaczce, panu kościelnemu, pani dekoratorce, paniom i panom z Łazów Biegonickich oraz młodzieży za przystrojenie choinek, rodzicom dzieci z klasy trzeciej za przygotowanie szopki w naszym kościele. Dziękujemy panu organiście za troskę o piękną oprawę muzyczną świątecznej liturgii. Członkom Caritasu dziękujemy za rozprowadzanie opłatków i świec wigilijnych. Dziękujemy za ornat i 2 stuły wykonane w stylu regionalnym i ufundowane przez Zakład Alfredy Zabrzeskiej z córką Beatą z Łazów Biegonickich.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania Żywej Szopki. Dziękujemy panom z Łazów Biegonickich za prace przy rozbudowie szopki, elektrykom, młodzieży, wszystkim którzy wypożyczyli i przewozili zwierzęta, zatroszczyli się o pożywienie dla zwierząt oraz tym którzy przynieśli różnego rodzaju sprzęty i dekorację. Dziękujemy tym, którzy zgłosili się do karmienia zwierząt i porządkowania obejścia. Dziękujemy Paniom z Łazów Biegonickich i z Biegonic za pomoc przy funkcjonowaniu kuchni staropolskiej i za pełnienie dyżurów na czas otwarcia szopki. Dziękujemy za pomoc wszystkim, którzy pomogli w pokryciu kosztów związanych z powstaniem Szopki oraz za promocję w mediach. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowaniu tego pięknego dzieła mówimy: Bóg zapłać!

Żywą Szopkę można odwiedzać od Bożego Narodzenia do 14 stycznia w godz. 8.30 – 19.30. Pamiętajmy, że w każdej Szopce najważniejszy jest Nowonarodzony Jezus.

Prosimy rodziców, aby pokazując dzieciom różne zwierzęta i eksponaty nie zapomnieli rozpocząć zwiedzania od zwrócenia ich uwagi na stajenkę ze Świętą Rodziną.

We czwartek 28 grudnia rozpocznie się doroczna Wizyta Duszpasterska zwana „Kolędą”. Cieszymy się, że będziemy mogli odwiedzić wszystkich parafian przynosząc Wam Boże błogosławieństwo. Bardzo prosimy o przygotowanie stołu nakrytego białym obrusem, krzyża i zapalonych świec. Prosimy także, aby rozmowy dotyczyły spraw religijnych czy życia parafialnego. Wdzięczni też będziemy za, tradycyjne już, zorganizowanie dojazdu księdza, zwłaszcza w dalsze rejony parafii. Zwróćmy uwagę – w tym roku zmienione zostają niektóre najdłuższe odcinki kolędowe. Wydłużymy „Kolędę” o kilka dni, abyśmy mogli nieco więcej czasu spędzić w każdym domu.

 

Porządek Kolędy 2023/4:

Czwartek 28 XII od godz. 8.00

1 Ksiądz: Łazy Biegonickie – od rodz. Sławeckich, Adamczyków, Kałużny do rodz. Ptak

2 Ksiądz: Łazy Biegonickie – od rodz. Semla, Kądziołka, Biel, Maciuszek,  Homoncik, Bielak, Barnach, Klimczak do rodz. Lachowskich

 

Piątek 29 XII od godz. 8.00

1 Ksiądz: Środek Łazów – od rodz. Roberta Ramsa do rodz. Gabrysiów

2 Ksiądz: Środek Łazów – od Potoku od rodz. Pawła Rośka, Józefa Kałuckiego, Dziadosz, Tokarz, Pietrzyk, Citak, Jana Rośka do rodz. Kowalików

 

Sobota 30 XII od godz. 8.00

1 Ksiądz: ul. Gospodarska – od rodz. Jędraczków do rodz. Marczyków, Maria Łatka, ul. Popradzka – do rodz. Kruczek

2 Ksiądz: Granice – od Ruczaju do rodz. Andrzeja Kądziołki

 

Dalsza część Kolędy nastąpi w poniedziałek 2 stycznia. Porządek Kolędy będzie podawany w każdą niedzielę oraz zamieszczany na stronie internetowej parafii.