Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

III Niedziela Wielkanocna 2021-04-18

III Niedziela Wielkanocna 2021-04-18

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną. Kościół zachęca nas do częstej lektury Słowa Bożego zawartego na kartach Pisma św. Również dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na Nieszpory.

Jutro po Mszy św. wieczornej odprawimy Nowennę do Patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca. Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie na plebanię rodziców z „Trójki Klasowej” dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 17.30.

Dzieci I Komunijne zapraszamy na spotkanie w kościele we czwartek o godz. 17.00.

W piątek przeżywać będziemy Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski. Msze św. będą sprawowane jak w dzień powszedni. W naszych modlitwach pamiętajmy o licznych Solenizantach a zwłaszcza o pochodzącym z naszej parafii ks. Wojciechu Witowskim. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów klasy ósmej w ramach ich przygotowania się do przyjęcia bierzmowania. UWAGA. Najpóźniej podczas tego spotkania należy uzupełnić brakujące dokumenty – metryki chrztu lub karty zgłoszenia. Osoba, która tego nie uczyni NIE BĘDZIE DOPUSZCZONA w tym roku do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Osoby pełnoletnie zapraszamy do obejrzenia amerykańskiego filmu fabularnego zatytułowanego „Wyrok na niewinnych”. Film ukazuje historię najgłośniejszego i  najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. W jego wyniku w Stanach Zjednoczonych a następnie w innych krajach podczas tzw. aborcji pozbawiono życia już ponad 62 mln dzieci nienarodzonych. Z racji pandemii film można obejrzeć wyłącznie w Internecie wchodząc na stronę: www.WyrokNaNiewinnych.pl. U ministrantów można otrzymać Voucher rabatowy na ten film.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej.