Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Wielkanocna 2021-04-25

IV Niedziela Wielkanocna 2021-04-25

Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele, także z naszej parafii. „Bóg zapłać” członkom Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie za ich całoroczną modlitwę i wsparcie dla kleryków naszego Seminarium. Serdeczne podziękowanie składam tym parafianom, którzy w ramach tzw. „Margaretki” lub indywidualnie modlą się w intencji kapłanów z naszej parafii. O powołania do służby Bożej w kapłaństwie będziemy się modlić także dzisiaj podczas Nieszporów o godz. 15.00. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Jutro po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy Nowenny do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca.

We środę o godz. 17.30. zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej.

We czwartek obchodzimy liturgiczne święto św. Katarzyny ze Sieny, Dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy. Tego dnia obchodzimy także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Msze św. będą odprawione jak w dni powszednie.

W najbliższą sobotę rozpoczniemy w naszym kościele nabożeństwa majowe. Będą one odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 15.00 (w miejsce Nieszporów).

W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca maja. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.00 połączonej z rozważaniem o tematyce Maryjnej i obrzędem Komunii św. Bezpośrednio po różańcu odśpiewamy Litanię do Matki Bożej a następnie ok. godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. „niedzielna”.

W najbliższą niedzielę 13 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swojego serca. Dzieci I Komunijne zapraszamy na próbę ustawienia i śpiewu we czwartek o godz. 17.00. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 – spowiedź św. dla dzieci I Komunijnych oraz ich rodziców i chrzestnych. W związku z obowiązującymi nadal ograniczeniami sanitarnymi uroczystość I Komunii św. odbędzie się w najbliższą niedzielę podczas specjalnej, dodatkowej Mszy św. o godz. 12.00. Bardzo prosimy, aby w tej Mszy w kościele uczestniczyły tylko dzieci, członkowie ich rodzin oraz chrzestni. Zaproszonych gości prosimy, aby w miarę możności uczestniczyli we Mszy św. na zewnątrz kościoła.

Członkinie Róży im. Miłosierdzia Bożego prosimy o prowadzenie w maju Godzinek.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” można ciekawe artykuły dotyczące kierownictwa duchowego. Warto się z nimi zapoznać.