Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

III Niedziela Wielkanocna 2020-04-26

III Niedziela Wielkanocna 2020-04-26

Przeżywamy dziś Niedzielę Biblijną. Starajmy się jak najczęściej sięgać po tekst Pisma św. (zwłaszcza w niedzielę), abyśmy umieli w naszym życiu kierować się nie tylko ludzką mądrością ale także Słowem Bożym. Msze św. w dniu dzisiejszym sprawowane są jak w każdą niedzielę. Serdecznie zapraszamy. Pamiętamy, że w każdej Mszy św. może uczestniczyć nie więcej niż 20 osób (nie licząc kapłanów). Bardzo prosimy wszystkich, którzy „nie zmieszczą się” w tej liczbie, aby pozostali na zewnątrz kościoła zachowując, wymaganą przez przepisy państwowe, odległość 2 m. od siebie. Będą włączone głośniki na polu. Komunii św. udzielimy najpierw wiernym znajdującym się w kościele a następnie na stopniach kościoła wiernym uczestniczącym we Mszy św. na zewnątrz kościoła. Osoby korzystające z dyspensy biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej zachęcamy do skorzystania z telewizyjnej, radiowej lub internetowej transmisji Mszy św.

W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w kościele w godz. 19.00 – 20.00 oraz różaniec o godz. 20.00. Podczas adoracji będzie okazja do spowiedzi św. Aby więcej osób mogło skorzystać z możliwości modlitwy w kościele i przyjęcia Komunii św. zapraszamy część wiernych na godz. 19.00 (o godz. 19.30 będzie udzielona Komunia św.). Resztę zapraszamy od godz. 19.30 – Komunia św. będzie udzielana po różańcu ok. godz. 20.30.

We środę obchodzimy Święto św. Katarzyny ze Sieny, Dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Porządek Mszy św. – jak w dni powszednie.

W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. W związku z trwającą epidemią nie będzie w tym dniu odwiedzin chorych po domach. Natomiast, aby umożliwić jak największej liczbie chętnych skorzystanie ze spowiedzi św. i przyjęcia komunii św. w piątek o godz. 15.00 odmówimy w kościele Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie aż do godz. 18.00 będzie okazja do spowiedzi św. Komunia św. będzie rozdawana o godz. 15.30, 16.00, 16.30, 17.00, 17.30 oraz po Mszy św. wieczornej.

Pamiętajmy, że w żadnym momencie w kościele nie może być więcej niż 20 osób. Zechciejmy więc nie przychodzić wszyscy „na raz”. Gdy zauważymy, że w kościele jest już obecnych 20 osób wyjdźmy z kościoła i wróćmy do niego jak część wiernych z niego wyjdzie. Istotą praktyki I piątku jest przyjęcie w tym dniu Komunii św. wynagradzającej a nie spowiedź św. (może być wcześniej) czy udział we Mszy św. Po Mszy św. wieczornej w piątek będzie adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do spowiedzi św.). Ponieważ w piątek rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej dlatego modlitwy zakończymy odśpiewaniem Litanii do Matki Bożej o godz. 19.30.

Zachęcamy w miesiącu maju do odmawiania Litanii w naszych domach oraz podtrzymywania zwyczaju śpiewania Litanii przy kapliczkach przydrożnych (zachowując odstępy między sobą).

W tym roku 3 maja wypada w niedzielę. W związku z przepisami liturgicznymi w niedziele okresu wielkanocnego nie można obchodzić żadnych uroczystości. Dlatego Uroczystość NMP Królowej Polski obchodzić będziemy w najbliższą sobotę. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 i 15.30. Podczas wszystkich Mszy św. będzie kazanie o tematyce Maryjnej. Natomiast osoby praktykujące I soboty miesiąca różaniec odmawiają w swoich domach. W kościele nabożeństwo majowe w sobotę i niedzielę odprawione będzie o godz. 15.00.

Przeżywając Uroczystość NMP Królowej Polski pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny oraz wywieszeniu na domach biało-czerwonych flag.

Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Ofiarę w wysokości 6 zł składamy na tacę obok czasopism.

Serdecznie dziękujemy kilku osobom, które w ciągu tygodnia złożyły ofiarę na konto parafii oraz tym, którzy dzisiaj złożą ofiarę na tacę znajdującą się na ołtarzu Matki Bożej. „Bóg zapłać”.