Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Wielkanocna 2020-05-03

IV Niedziela Wielkanocna 2020-05-03

Msze św. sprawowane są jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo majowe dziś o g.15.00.

W dni powszednie miesiąca maja po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w ciszy. Podczas adoracji – okazja do spowiedzi św. (skorzystajmy – niektórzy dawno nie byli). Około godz. 19.00 – będzie rozdawana Komunia św. Modlitwy wieczorne kończyć będzie nabożeństwo majowe o godz. 19.30.

W tym miesiącu zachęcam także do śpiewania Litanii do Matki Bożej przy przydrożnych kapliczkach lub w naszych domach.

Pamiętajmy, że nadal w naszym kościele może się gromadzić równocześnie nie więcej niż 20 osób. Jeżeli zauważamy, że w kościele już jest taka liczba wiernych prosimy o wyjście na zewnątrz kościoła. Podczas świątecznych nabożeństw będą włączone głośniki na zewnątrz kościoła. Kapłan wyjdzie też na schody przed kościołem, aby wszyscy chętni mogli przyjąć Komunię św. Prosimy o zrozumienie dla tych, niezależnych od parafii, ograniczeń.

Aby umożliwić większej liczbie parafian uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej począwszy od obecnego tygodnia będziemy odprawiać dodatkową Mszę św. „niedzielną” w sobotę wieczorem. Warto skorzystać.

W poniedziałek wypada Wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. We środę obchodzić będziemy Święto świętych: Filipa i Jakuba Apostołów. W piątek wypada Uroczystość św. Stanisława Bp. i Męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji.

„Bóg zapłać” wszystkim za dzisiejsze ofiary na tacę znajdującą się na ołtarzu Matki Bożej oraz ofiary w kopertach czy na konto parafii.

Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się bieżące numery prasy katolickiej. Ofiarę składamy na tacę leżącą obok gazet. Natomiast w przedsionku kościoła znajdują się archiwalne numery prasy katolickiej. Warto je bezpłatnie pobrać do domu i poczytać.