Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

III Niedziela Wielkanocna 2019-05-05

III Niedziela Wielkanocna 2019-05-05

W dniu dzisiejszym trzynaście dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjęło do serca Pana Jezusa. Wszystkie te dzieci zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych oraz Mszach św. wieczornych w ramach tzw. „Białego Tygodnia”. Zachęcamy ich bliskich do modlitwy w intencji tych dzieci.

Trwa miesiąc maj – szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele i święta o godz. 15.00 (zamiast Nieszporów). Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

We środę przeżywać będziemy Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i naszej diecezji. Msze św. będą sprawowane jak w dzień powszedni. Na środową Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie uczniów klasy trzeciej gimnazjum i ósmej ze szkoły podstawowej. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla tej młodzieży oraz ich rodziców.

Członków Róż Różańcowych zapraszamy na zmianę tajemnic w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.

Najbliższa druga niedziela miesiąca to niedziela inwestycyjna. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na malowanie kościoła. W miarę możliwości prosimy o hojniejsze ofiary. Jak widzimy w ostatnich dniach została wykonana nowa, piękna posadzka w kaplicy św. Wawrzyńca, w miejsce poprzedniej bardzo zniszczonej. „Bóg zapłać” pewnej rodzinie za ofiarę na ten cel.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej oraz ilustrowany „Przewodnik” po naszej parafii „Szlakiem św. Wawrzyńca” w cenie 10 zł.

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza ministrantów i lektorów do wzięcia udziału w wakacyjnych oazach w następujących terminach:

Ministranci (uczniowie szkoły podstawowej) – Krynica Zdrój 7-17 VII Ministranci starsi oraz lektorzy (szkoła ponadpodstawowa) – Jurków 26 VI – 6 VII

Chętni mogą zgłaszać się do ks. proboszcza. Zapisy przyjmowane są do 15 czerwca. Decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnicy płacą 400 zł, resztę kosztów pokrywa parafia.