Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

II Niedziela Wielkanocna 2019-04-28

II Niedziela Wielkanocna 2019-04-28

Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w naszej diecezji Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00. Za publiczne odmówienie Koronki można dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Przed kościołami naszej diecezji członkowie Caritasu zbierają dzisiaj ofiary do puszek na rzecz potrzebujących. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Z okazji rozpoczynającego się dziś Tygodnia Miłosierdzia zapraszamy wszystkich członków Parafialnego Oddziału Caritas na Mszę św. sprawowaną w ich intencji w najbliższą środę o godz. 18.00 a następnie na spotkanie na plebanii.

Jutro obchodzimy Święto św. Katarzyny ze Sieny, Dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy – porządek Mszy św. jak w dni powszednie. Również jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców do rozbierania Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

We wtorek obchodzimy liturgiczną Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkim Solenizantom a zwłaszcza ks. Rodakowi Wojciechowi Witowskiemu życzymy obfitości łask Bożych w życiu i posłudze.

W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj – szczególnie poświęcony Matce Bożej. Począwszy od środy 1 maja odprawiamy nabożeństwa majowe – w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę i święta o godz. 15.00 (zamiast Nieszporów). Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

Dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej, w ramach ich przygotowań do Uroczystości I Komunii św., zapraszamy na plebanię na naukę śpiewu we środę o godz. 16.00 oraz na próbę w kościele we czwartek o godz. 16.00.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Podczas nabożeństwa majowego we czwartek modlić się będziemy o nowe powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym, także z naszej parafii.

W piątek 3 maja przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny oraz wywieszeniu na domach biało-czerwonych flag.

W tym dniu nie będzie odwiedzin u chorych, natomiast okazja do spowiedzi św. będzie we środę i czwartek podczas nabożeństw majowych.

Również w piątek podczas Mszy św. o godz. 9.00 modlić się będziemy w intencji pracowników i byłych pracowników COBEX Polska, SGL CARBON, POLGRAPH, SZEW i za zmarłych pracowników. Natomiast w piątek podczas Mszy św. o godz. 10.30 modlić się będziemy za żyjących i zmarłych strażaków-emerytów z Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w Nowym Sączu.

W sobotę o godz. 9.30 dzieci z klasy trzeciej przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi św. Wraz z dziećmi zapraszamy ich rodziców, krewnych i chrzestnych.

Uroczystość I Komunii św. przeżywać będziemy w najbliższą niedzielę. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy głównie osoby związane z tą Uroczystością. Prosimy także o nie zajmowanie ławek zarezerwowanych dla rodziców dzieci komunijnych.

Różaniec z okazji I soboty odmówimy wyjątkowo o godz. 17.00. Nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.30 a o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. z rozważaniem o tematyce Maryjnej.

Członkinie Róży im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus prosimy o prowadzenie w maju Godzinek.

W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Biblijną.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Helena Witowska z ul. Biegonickiej. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…