Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

II Niedziela Adwentu 2018-12-09

II Niedziela Adwentu 2018-12-09

Miło nam poinformować, że w tym tygodniu nasza parafia otrzymała z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków dotację w wysokości 75.000 zł. Środki te, wraz z zebranymi dotąd ofiarami, zostały przeznaczone na pokrycie brakującej sumy za malowanie prezbiterium. Tym samym nie mamy już żadnych długów. Składane odtąd ofiary, począwszy od dzisiejszej „Niedzieli Inwestycyjnej” będą przeznaczone na dalsze prace w kościele, które podejmiemy początkiem stycznia. „Bóg zapłać” za ofiarność na ten cel.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15.00 odśpiewamy Nieszpory.

Również dzisiaj o godz. 16.45 zapraszamy na plebanię na pierwszą projekcję filmową w ramach Kina „Pod Aniołami”. Będziemy mogli obejrzeć hiszpański film: „Mary’s Land” czyli „Ziemia Maryi”. Wstęp wolny – Serdecznie zapraszamy.

Trwa Adwent. Zapraszamy wszystkich na roraty codziennie w dni powszednie o godz. 18.00. Przed Roratami śpiewamy Godzinki.
We czwartek 13 grudnia wypada kolejna rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Komunistyczne władze PRL pozbawiły wtedy wolności tysiące niewinnych ludzi, a używając broni spowodowały śmierć około stu Polaków. Módlmy się, by już nigdy Polak nie podnosił broni przeciw Polakowi.

Zapraszamy na spotkanie w ramach Szkoły Wiary. Temat spotkania: „Spowiedź św. w świetle Katechizmu Kościoła Katolickiego i praktyki duszpasterskiej”. Spotkanie odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej. Będzie okazja porozmawiać o tym czego nie wiemy i o co nie mamy okazji zapytać.

W najbliższą sobotę w godzinach południowych członkowie parafialnego Caritasu oraz Szkolnego Koła Caritas odwiedzą z życzeniami oraz symbolicznymi upominkami chorych, starszych i samotnych parafian. Członków Caritasu zapraszamy na plebanię w sobotę o godz. 12.00.

Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie na plebanii w niedzielę o godz. 16.30.

W całej Polsce zbierane są dziś ofiary do puszek na rzecz Kościoła na dawnych wschodnich terenach Rzeczpospolitej. „Bóg zapłać” za ofiary na ten cel.

Członkowie Caritasu rozprowadzają też przed kościołem świece wigilijne oraz opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzebujących.

Przypominam, że przyjmujemy zgłoszenia chętnych do udziału w Pielgrzymce „Szlakiem św. Wawrzyńca”. Osoby już zapisane prosimy o uzupełnienie danych oraz wpłacenie zaliczki w wysokości 500 zł.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć znaczki jubileuszowe.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności pochodzący z naszej parafii: Andrzej Paweł Marczyk z ul. Biegonickiej oraz pracująca przed laty w naszej parafii siostra organistka Janina Mirkowska. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…