Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

III Niedziela Adwentu 2018-12-16

III Niedziela Adwentu 2018-12-16

Przeżywamy dziś tzw. Niedzielę „Gaudete” czyli „Radujcie się”. Nasza radość ma wynikać ze zbliżającego się świątecznego spotkania ze Zbawicielem. Dzisiejsze Nieszpory o godz. 15.00 połączone będą z Nowenną do Dzieciątka Jezus. W kolejne dni Nowenna odprawiana będzie po Mszach św. wieczornych.

Spotkanie członków Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się na plebanii dziś o godz. 16.30.

Zapraszamy na Roraty codziennie o godz. 18.00 – zwłaszcza tych, którzy w tym roku nie byli jeszcze na Roratach. Dzieci, które systematycznie uczęszczały na Roraty niech przyniosą karty adwentowe z wklejonymi obrazkami w sobotę wieczorem – otrzymają pamiątki.

Dzieci pragnące uczestniczyć w tegorocznej „Kolędzie misyjnej” oraz dorosłych pragnących podjąć się funkcji opiekunów zapraszamy na spotkanie organizacyjne na plebanii we środę po Mszy św. roratniej.

Wszystkich ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę na plebanię we czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie poświęcone będzie m.in. zbliżającej się „Kolędzie”.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie miała miejsce we czwartek w godz. 14.30 – 16.00 oraz 16.30 – 18.00. Będą zaproszeni kapłani spoza naszej parafii. Zmobilizujmy się do spowiedzi, by każdy parafianin mógł przyjąć w Święta Chrystusa do swego serca.

Przed kościołem członkowie Caritasu rozprowadzają świece wigilijne oraz opłatki świąteczne. „Bóg zapłać” za składane przy tej okazji ofiary.

Wyznaczono daty tegorocznych bierzmowań. Bierzmowania w naszym kościele udzieli 16 maja o godz. 15.30 biskup Leszek Leszkiewicz.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączona bezpłatnie płyta z kolędami. W zakrystii są dostępne znaczki jubileuszowe. Zachęcamy, by korzystać z nich przy wysyłaniu życzeń świątecznych.