Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Boże Narodzenie 2022-12-25

Boże Narodzenie 2022-12-25

Przeżywamy dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Drodzy parafianie. Mili Goście. Do życzeń, które już sobie nawzajem składaliście pragnę dołączyć życzenia od nas – Waszych duszpasterzy: Niech w te Święta w Waszych sercach zagości pokój, radość i szczęście. Niechaj maleńki Jezus Wam błogosławi w każdym dniu zbliżającego się Nowego 2023 Roku.

Dziękuję wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do tego, że możemy godnie przeżywać te Święta. Dziękuję kapłanom – ks. Bogusławowi i ks. Wojciechowi za posługę kapłańską przy ołtarzu i w konfesjonale. Dziękuję pani sprzątaczce, panu kościelnemu, pani dekoratorce, panom, którzy przywieźli choinki za troskę o to, by nasz kościół wyglądał dziś pięknie. „Bóg zapłać” ks. Bogusławowi, rodzicom dzieci I Komunijnych oraz młodzieży za ubranie choinek i przygotowanie Żłóbka. Dziękuję panu organiście za troskę o piękną oprawę muzyczną świątecznej liturgii. Członkom Caritasu dziękuję za rozprowadzanie opłatków i świec wigilijnych. Dziękuję tym wszystkim, którzy swoją ofiarą lub pracą przyczynili się do powstania przy parafii Żywej Szopki. Żywą Szopkę można odwiedzać od dzisiaj do Uroczystości Objawienia Pańskiego (Święta Trzech Króli) w godz. 8.00 – 19.00.

Dzisiaj Msze św. w naszym kościele są sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 i 15.30. Zapraszamy też dzisiaj o godz. 15.00 do wspólnego śpiewu Kolęd.

Jutro obchodzimy Święto św. Szczepana. Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Jutro podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się obrzęd rozesłania Kolędników Misyjnych. Po tej Mszy św. dzieci z naszej parafii – Kolędnicy Misyjni odwiedzą nasze domy. W tym roku ofiary zebrane podczas „Kolędy Misyjnej” zostaną przekazane na rzecz dzieci z Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Kazachstanu oraz Papui Nowej Gwinei. „Bóg zapłać” za ofiary.

We wtorek wypada Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po porannej i wieczornej Mszy św. nastąpi poświęcenie wina. We środę obchodzić będziemy Święto Świętych Młodzianków Męczenników. Natomiast w piątek wypada Święto św. Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Będziemy modlić się w intencji wszystkich rodzin.

W sobotę wypada ostatni dzień Starego Roku. Będziemy polecać Bogu nasze rodziny, parafię i Ojczyznę na cały Nowy 2023 Rok. Zapraszamy na Nieszpory z kazaniem o godz. 17.00. Bezpośrednio po Nieszporach odprawiona zostanie Msza św.

W środę 28 grudnia rozpocznie się doroczna Wizyta Duszpasterska zwana „Kolędą”. Cieszymy się, że po dwuletniej przerwie będziemy mogli odwiedzić wszystkich parafian przynosząc Wam Boże błogosławieństwo. Będzie też okazja do chwili rozmowy i bliższego poznania się. Prosimy o przygotowanie stołu nakrytego białym obrusem, krzyża i zapalonych świec. Prosimy także, aby ewentualne rozmowy dotyczyły spraw religijnych czy życia parafialnego. Wdzięczni też będziemy za, tradycyjne już, zorganizowanie dojazdu księdza, zwłaszcza w dalsze rejony parafii.

 

Porządek Kolędy:

 

Środa 28 XII od godz. 8.00

1 Ksiądz: Granice – od Ruczaju do rodz. Andrzeja Kądziołki

2 Ksiądz: Łazy Biegonickie – od rodz. Sławeckich, Adamczyków do rodz. Barnachów

 

Czwartek 29 XII od godz. 8.00

1 Ksiądz: od rodz. Konstantych, Maciuszków, Semla, Kałuckich, w kierunku Potoku i Środka Łazów

2 Ksiądz: Środek Łazów – od rodz. Roberta Ramsa

 

Piątek 30 XII od godz. 8.00

1 Ksiądz: Gaj – od Włodzimierza Ramsa do rodz. Kożuchów

2 Ksiądz: Gaj – od Sławomira Kowalika do rodz. Marchewków

 

Dalsza część Kolędy nastąpi w poniedziałek 2 stycznia. Porządek Kolędy będzie podawany w każdą niedzielę oraz zamieszczany na stronie internetowej parafii.

U ministrantów można nabyć świąteczną prasę religijną. „Gość Niedzielny” wydany w podwójnej objętości kosztuje 15 zł.