Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Adwentu 2022-12-18

IV Niedziela Adwentu 2022-12-18

Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. ze szczególnym udziałem dzieci dzisiaj o godz. 9.00.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie miała miejsce we wtorek w godz. 14.00 – 16.00 oraz 16.30 – 18.00. Będą zaproszeni kapłani spoza naszej parafii. Zmobilizujmy się do spowiedzi, by każdy parafianin mógł przyjąć w Święta Chrystusa do swego serca. W inne dni kapłani spowiadają poza parafią.

Dobiegają końca tegoroczne nabożeństwa roratnie. Dzieci, które systematycznie uczęszczały na Roraty niech przyniosą karty adwentowe z wklejonymi obrazkami w piątek wieczorem – otrzymają pamiątki.

We wtorek po południu przed kościołem młodzież z Grupy Młodzieżowej będzie rozprowadzać wykonane przez siebie pierniczki. Ofiary będą przeznaczone na działalność Grupy. Również we wtorek po Mszy św. roratniej odbędzie się przedświąteczna zbiórka lektorów, ministrantów i aspirantów.

W najbliższą sobotę wypada Wigilia Bożego Narodzenia. Rano odprawiona zostanie ostatnia Msza św. roratnia, nie będzie natomiast Mszy św. popołudniowej. Wieczorem gromadzimy się w gronie rodzinnym, by spożywać Wieczerzę Wigilijną. Zachowajmy post od potraw mięsnych. Pamiętajmy o religijnych zwyczajach – przeczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, odmówieniu modlitwy, łamaniu się opłatkiem oraz złożeniu sobie życzeń świątecznych. Niech nie zabraknie także wspólnego śpiewu pięknych, polskich kolęd. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. – Pasterce celebrowanej o północy na pamiątkę pasterzy wędrujących w nocy do żłóbka Pana Jezusa. Przed Pasterką nastąpi Obrzęd otwarcia żłobka Pana Jezusa. Podczas Pasterki, tradycyjnie już, zbierane będą ofiary na tzw. Fundusz Życia. Wspominając narodziny małego Jezusa chcemy wspomóc działalność Diecezjalnego Domu Samotnej Matki. W Domu tym znajdują schronienie i pomoc kobiety spodziewające się dziecka a będące w trudnej sytuacji materialnej i osobistej. Podczas Pasterki będą się z nami modlić członkowie Zespołu Dolina Dunajca.

W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia. Dziękujemy rodzicom dzieci I Komunijnych za przygotowanie Szopki w naszym kościele.

Serdeczne „Bóg zapłać” składam ks. Bogusławowi oraz kilku parafianom, którzy w tym roku przygotowali Żywą Szopkę przy budynkach gospodarczych koło plebanii. Żywą Szopkę można odwiedzać od Bożego Narodzenia do Uroczystości Objawienia Pańskiego (Święta Trzech Króli) w godz. 8.00 – 19.00. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci do odwiedzenia Szopki i zadumy nad niezwykłą tajemnicą wiary mówiącą o tym, że Bóg stał się człowiekiem. Szopkę można oglądać bezpłatnie. Chętni mogą złożyć dobrowolną ofiarę na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem Szopki do skrzynki przed Szopką.

W związku z koniecznością zapewnienia porządku i bezpieczeństwa zwierzętom mieszkającym w Szopce na czas trwania Szopki zamknięte będzie przejście z ul. Słowackiej przez pole parafialne.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę religijną. Do „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” dołączony jest tekst modlitwy przed Wieczerzą Wigilijną.

Przed kościołem członkowie Caritasu rozprowadzają opłatki świąteczne oraz świece wigilijne. Natomiast uczniowie naszej szkoły rozprowadzają ozdoby świąteczne.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu prowadzi nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Podczas 28 dniowego szkolenia rekruci otrzymują wynagrodzenie. Po ukończeniu podstawowego przeszkolenia wojskowego chętni mogą ubiegać się o przyjęcie do grona żołnierzy zawodowych. Bliższe informacje: Wojskowe Centrum Edukacji, ul. Czarnieckiego 13, tel. 261 138 703.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława Botwina z ul. Słowackiej. Pogrzeb odbędzie się w kaplicy cmentarnej we wtorek o godz. 11.00. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …