Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXXIII Niedziela Zwykła 2022-11-13

XXXIII Niedziela Zwykła 2022-11-13

Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę miesiąca tj. Niedzielę Inwestycyjną. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na cele parafialne. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

Jutro po Mszy św. wieczornej odprawimy Nowennę do św. Wawrzyńca.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na środową Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej o godz. 17.30.

Zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się we czwartek o godz. 19.00. Natomiast spotkanie grupy młodzieżowej – w piątek o godz. 19.30.

Uczniowie klasy ósmej, w ramach przygotowania się do przyjęcia bierzmowania, wezmą udział w spotkaniu formacyjnym dla młodzieży w Tarnowie w piątek w godz. 10.00 – 14.00 . Wyjazd z parkingu koło kościoła nastąpi o godz. 7.15. Przejazd młodzieży jest dofinansowany przez parafię.

W najbliższą sobotę w godz. 9.00 – 14.00 w Arenie Jaskółka w Tarnowie-Mościcach pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy” odbędzie się Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich. Wyjazd członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej z naszej parafii z parkingu koło kościoła nastąpi o godz. 7.15. Prosimy o zgłoszenia w najbliższym czasie do ks. proboszcza.

W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne wszystkich ministrantów i lektorów. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem członkowie Caritasu zbierają ofiary do puszek. W tym roku zostaną one przeznaczone na rzecz dotkniętych wojną mieszkańców Ukrainy. „Bóg zapłać” za ofiary.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Prosimy dzieci o odbiór zaprenumerowanych dla nich przez parafię czasopism w zakrystii.

Kino Sokół w Nowym Sączu zaprasza na projekcję filmu o błog. kard. Stefanie Wyszyńskim pt. „Prorok”. Film można obejrzeć dzisiaj i jutro o godz. 17.30, we wtorek o godz. 16.00, we środę o godz. 18.45 i we czwartek o godz. 20.30. Parafia organizuje także specjalną projekcję w sobotę 26 listopada o godz. 10.00. Chętni mogą się zapisywać w zakrystii. Koszt biletu wraz z przejazdem autobusem wynosi 15 zł. Serdecznie zapraszamy. Ilość miejsc jest ograniczona.