Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXXII Niedziela Zwykła 2022-11-06

XXXII Niedziela Zwykła 2022-11-06

W dniu dzisiejszym rozpocznie swoją działalność nowa Parafialna Rada Duszpasterska. Nowi członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej złożą swoje ślubowanie i otrzymają akt nominacji. Spotkanie rozpocznie się na plebanii o godz. 16.30. Otoczmy ich samych oraz ich posługę dla dobra wspólnoty parafialnej naszą życzliwością i modlitwą.

Trwa czas listopadowej zadumy i modlitwy za zmarłych. Zapraszamy na Różaniec z wypominkami dzisiaj o godz. 15.00 oraz od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30.

Zbiórka aspirantów odbędzie się we wtorek o godz. 16.30.

Spotkanie Grupy Maryjnej – we środę o godz. 16.30.

Młodzież z Grupy Młodzieżowej zapraszamy na spotkanie we czwartek o godz. 19.30.

W piątek 11 listopada przeżywać będziemy nasze narodowe Święto Niepodległości. Jest to okazja do modlitwy za poległych w obronie Ojczyzny i refleksji na temat patriotyzmu. Msze św. odprawione będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na plebanię wszystkich, którzy pragną wyrazić swoją radość z odzyskania przez Polskę niepodległości do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych i żołnierskich. Zapraszamy tych parafian, którzy co roku biorą udział w tym spotkaniu oraz wszystkich chętnych – pragnących przeżywać to Święto radośnie i we wspólnocie.

Warto w tym dniu okazać naszą dumę z faktu, że jesteśmy Polakami. Zachęcamy do wywieszenia w naszych domach flag narodowych. Cieszymy się, że tych flag na naszych domach jest co roku więcej. Chętni mogą nabyć u ministrantów flagi biało-czerwone, papieskie i Maryjne w cenie 15 zł. Są też dostępne kije do flag w cenie 10 zł.

Z okazji Święta Niepodległości biskup diecezjalny wystosował Komunikat…

Najbliższa II niedziela listopada to Niedziela inwestycyjna. „Bóg zapłać” za ofiary na rzecz parafii składane na tacę i na konto parafialne. Również w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

Tego dnia w całej Polsce przeżywać będziemy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. będziemy mieli możliwość złożenia ofiary do puszek, które w tym roku w całości zostaną przekazane na rzecz dotkniętych wojną mieszkańców Ukrainy. Wiemy z mediów w jak trudnej znajdują się oni obecnie sytuacji a Kościół w Polsce nie ustaje w spieszeniu im z pomocą. Członków Caritasu prosimy o przeprowadzenie zbiórki.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.