Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXXII Niedziela Zwykła 2020-11-08

XXXII Niedziela Zwykła 2020-11-08

Przeżywamy dziś II niedzielę listopada. Ofiary składane na tacę i na konto parafialne przeznaczone są na bieżące funkcjonowanie parafii. „Bóg zapłać”.

Obowiązujące od wczoraj w całym kraju nowe przepisy sanitarne m.in. ograniczają liczbę wiernych mogących przebywać w kościołach. I tak – wewnątrz naszego kościoła może przebywać równocześnie maksymalnie 25 osób a w kaplicy cmentarnej 10 osób (nie licząc kapłanów i służby liturgicznej). Te ograniczenia są dla nas wierzących bardzo bolesne, niemniej serdecznie prosimy o ich przestrzeganie. Oczywiście będzie włączone nagłośnienie na zewnątrz kościoła – ale i tu trzeba zachowywać stosowne odstępy. Wszystkie Msze św. „niedzielne” w naszym kościele będą transmitowane w Internecie. Osoby korzystające z dyspensy biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej zachęcamy do modlitwy w łączności z transmisją internetową, radiową czy telewizyjną Mszy św.

Z racji warunków zewnętrznych nie będzie dziś zmiany tajemnic różańcowych. Niemniej wszystkich członków Róż zachęcamy do gorliwej modlitwy różańcowej w intencji naszej Ojczyzny, a zwłaszcza o ustanie epidemii.

We środę przeżywać będziemy nasze narodowe Święto Niepodległości. Jest to okazja do modlitwy w intencji Ojczyzny i refleksji na temat patriotyzmu. Msze św. odprawione będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Mimo trudnej sytuacji epidemicznej warto w tym dniu okazać naszą dumę z faktu, że jesteśmy Polakami. Tak jak nie poddaliśmy się przemocy zaborców nie poddamy się także współczesnym zagrożeniom – w tym również epidemii. Zachęcamy do wywieszenia w naszych domach flag narodowych. Msze św. w Święto Niepodległości także będą transmitowane w Internecie.

We wszystkie dni powszednie bieżącego tygodnia przed Mszą św. wieczorną będą odmawiane Wypominki.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. W tych niełatwych dniach bardzo potrzebujemy światła wiary i warto o nie, także w ten sposób, zabiegać.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Tokarczyk z Łazów Biegonickich. Jej pogrzeb będzie odprawiony dzisiaj (w niedzielę) o godz. 13.00. Polećmy Jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…