Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXXII Niedziela Zwykła 2019-11-10

XXXII Niedziela Zwykła 2019-11-10

Przeżywamy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się w intencji chrześcijan w wielu krajach prześladowanych za swoją wiarę w Chrystusa i od nich pragniemy uczyć się odwagi w wyznawaniu naszej wiary.

Dzisiejsza – II niedziela listopada to Niedziela inwestycyjna. „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę przeznaczone na pokrycie kosztów malowania kościoła.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Natomiast o godz. 15.00 odśpiewamy Nieszpory.

Jutro przeżywać będziemy nasze narodowe Święto Niepodległości. Jest to okazja do modlitwy za poległych w obronie Ojczyzny i refleksji na temat patriotyzmu. Msze św. odprawione będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na plebanię wszystkich, którzy pragną wyrazić swoją radość z odzyskania przez Polskę niepodległości do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych i żołnierskich. Warto w tym dniu okazać naszą dumę z faktu, że jesteśmy Polakami. Zachęcamy do wywieszenia w naszych domach flag narodowych. Chętni mogą nabyć biało-czerwone flagi u ministrantów w cenie 10 zł.

Czcicieli Matki Bożej Biegonickiej zapraszamy na Nowennę we środę o godz. 17.30. W nowennie i wieczornej Mszy św. udział biorą, w ramach przygotowania się do bierzmowania, uczniowie klasy ósmej ze szkoły podstawowej.

Informujemy, że spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się we czwartek 21 listopada po Mszy św. wieczornej. Informujemy o tym już dzisiaj, by każdy członek Zespołu , tak sobie zorganizował czas, by mógł wziąć udział w tym spotkaniu.

W kinie „Sokół” w Nowym Sączu rozpoczął się IV Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA. Codziennie można obejrzeć film ukazujący ciekawe wydarzenia i pomagający umocnić swoją wiarę. Dokładny program Festiwalu znajduje się na stronie kina Sokół: https://www.kino-sokol.pl/aktualnosci,82,820,program-iv-festiwalu-filmow-chrzescijanskich-arka-2019.html

Gorąco zachęcam także do obejrzenia niezwykle poruszającego filmu „Nieplanowane”. Ukazuje on wewnętrzną przemianę Abby Johnson dyrektorki amerykańskiej kliniki aborcyjnej. Po obejrzeniu zabiegu przerwania ciąży przy pomocy USG stała się gorliwą obrończynią życia ludzkiego. Film można obejrzeć w obydwu sądeckich kinach:

https://www.kino-sokol.pl/film,2574,nieplanowane.html

www.helios.pl/39,Nowy-Sacz/BazaFilmow/Szczegoly/film/16975/Nieplanowane

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Agnieszka Bogdańska z ul. Słowackiej. Polećmy Jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…