Wieczór Patriotyczny

11 listopada w sali na plebanii grupa parafian zgromadziła się na Wieczorze Patriotycznym. W tym roku tematem przewodnim spotkania były losy Żołnierzy Wyklętych. Parafianie mieli okazję poznać sylwetki żołnierzy powojennego podziemia m. in. Danuty Siedzikówny, ps. „Inka” (jednej z najmłodszych ofiar NKWD), ks. Władysława Gurgacza (kapelana partyzantów działających na Sądecczyźnie), a także Józefa Franczaka ps. „Lalek” (żołnierza podziemia walczącego najdłużej, bo aż do 1963 roku). Głównym punktem spotkania był wspólny śpiew pieśni partyzanckich. Prezentowane były także krótkie materiały filmowe, a uczestnicy spotkania otrzymali pamiątki.

Wieczór Patriotyczny w naszej parafii staje się tradycją. W tym roku zorganizowany był już po raz siódmy.

Zdjęcia można obejrzeć tu.