Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXX Niedziela Zwykła 2018-10-28

XXX Niedziela Zwykła 2018-10-28

Przeżywamy dziś Niedzielę Synodalną – swoją modlitwą i refleksją chcemy ogarnąć religijne dziedzictwo naszej diecezji.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych – dzisiaj o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30 – zwłaszcza tych, którzy w tym roku w jeszcze w nich nie uczestniczyli. Serdecznie dziękujemy tym rodzicom, którzy systematycznie brali udział w nabożeństwach różańcowych wraz ze swoimi dziećmi. Na ostatnie nabożeństwo różańcowe we środę dzieci niech przyniosą do kościoła karty z naklejonymi obrazkami – otrzymają pamiątki.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Odpust za zmarłych możemy zyskać tylko czystym sercem. Spowiadać będziemy jutro i pojutrze podczas różańca a we środę od godz. 16.30. Będzie to równocześnie spowiedź św. pierwszopiątkowa.

We czwartek wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. sprawowane będą w kościele o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 10.30 a w Kaplicy Cmentarnej o godz. 14.00. Po Mszy św. w Kaplicy odśpiewamy Nieszpory za zmarłych, wysłuchamy Słowa Bożego i wyruszymy z procesją różańcową na Cmentarz. Tradycyjnie w Uroczystość Wszystkich Świętych przed Cmentarzami całej diecezji, w tym także przed naszym cmentarzem, zbierane będą ofiary przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. „Bóg zapłać” za ofiary na ten ważny cel. 

Informujemy, że w Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny czynny będzie dodatkowo parking na placu przy ulicy Węgierskiej. Prosimy, by nie parkować samochodów przed samą kaplicą, by umożliwić wiernym spokojny udział w liturgii. W te dni czynna będzie ubikacja z tyłu Kaplicy Cmentarnej.

W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca. Z racji wypadającego w piątek Dnia Zadusznego nie będzie odwiedzin chorych z posługą kapłańską. W I sobotę zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 oraz na Mszę św. i kazanie o treści maryjnej.

Członkinie Róży im. Miłosierdzia Bożego prosimy o prowadzenie w listopadzie Godzinek.

 

Miło nam poinformować, że począwszy od dzisiaj otwarta jest nowo utworzona kaplica św. Wawrzyńca w przedsionku kościoła po lewej stronie. Zachęcamy do modlitwy do naszego patrona w ciągu całego dnia w każdy dzień powszedni.   

U ministrantów można nabywać prasę katolicką. W te listopadowe dni warto nieco więcej czasu poświęcić na przypomnienie sobie prawd o życiu wiecznym. Ze stolika wewnątrz kościoła można też bezpłatnie pobrać archiwalne egzemplarze czasopism.