Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXIX Niedziela Zwykła 2018-10-21

XXIX Niedziela Zwykła 2018-10-21

Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach głoszących na wszystkich kontynentach Ewangelię tym, którzy dotąd jej nie znają. „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone na rzecz misji.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej – w niedziele o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30. W dniu jutrzejszym różaniec poprowadzą członkowie parafialnego Caritasu, we czwartek – uczniowie klasy siódmej a w niedzielę – Przedszkole im. Ojca Pio.

Kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się na plebanii w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Uroczystością Wszystkich Świętych – spowiadamy codziennie podczas nabożeństw różańcowych. Bardzo prosimy, aby śmieci powstałe podczas sprzątania grobów naszych bliskich wyrzucać wyłącznie do znajdujących się na cmentarzu pojemników. Zachęcamy także do modlitwy za zmarłych. Karty wspominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką – zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”.

Proszono nas o Ogłoszenie:

W najbliższą niedzielę odbędzie się odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego połączone z przysięgą sądeckich Strzelców Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.15 Mszą św. w kościele św. Kazimierza, ich dalsza część będzie mieć miejsce na Alejach Wolności.