Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXVIII Niedziela Zwykła 2017-10-15

Serdecznie zapraszamy na Koncert Papieski dzisiaj w naszym kościele o godz. 16.30. W ramach Koncertu zaprezentowana zostanie Msza Polska według ks. Jana Twardowskiego. Warto skorzystać z tego niecodziennego wydarzenia kulturalnego.

Dzisiaj w całej naszej diecezji odbywają się wybory do parafialnych rad duszpasterskich. W naszej parafii do Rady kandyduje 8 osób (jedna osoba wycofała swoje zgłoszenie). Na ołtarzach bocznych leżą kartki z nazwiskami kandydatów oraz długopisy. Osoba pełnoletnia pragnąca wziąć udział w głosowaniu podchodzi przed lub po Mszy św. do ołtarza, pobiera jedną kartkę oraz zaznacza krzyżykami nazwiska dwóch wybranych przez siebie osób. Następnie kartkę tę kładzie na tacę leżącą na ołtarzu. Po ostatniej Mszy św. głosy zostaną komisyjnie zliczone. Wynik głosowania oraz skład nowej parafialnej Rady Duszpasterskiej zostaną podane do wiadomości w następną niedzielę tj. 22 października.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej – dziś o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30.

We środę wypada święto św. Łukasza i Dzień Służby Zdrowia. Podczas różańca modlić się będziemy za wszystkich lekarzy i pielęgniarki.

Również we środę o godz. 19.00 w Sali na plebanii odbędzie się spotkanie Komitetu Jubileuszu 750-lecia naszej parafii.

We czwartek 19 października wypada 33 rocznica bestialskiego zamordowania przez funkcjonariuszy komunistycznej Służby Bezpieczeństwa błog. ks. Jerzego Popiełuszki. Będziemy modlić się, aby Polacy pozostali wierni tym wartościom za które swoje życie oddał błog. ks. Jerzy Popiełuszko.

Najbliższa niedziela będzie przeżywana w Kościele jako Niedziela Misyjna. Składka zbierana w tym dniu przeznaczona jest na cele misji. Różaniec w tym dniu poprowadzi Przedszkole im. Ojca Pio.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Dar odpustów dla zmarłych można wyprosić jedynie czystym sercem. Spowiadamy codziennie podczas nabożeństwa różańcowego. Zachęcamy także do modlitwy za zmarłych. Karty wspominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych. Prosimy o wyraźne wpisywanie nazwisk zmarłych oraz podanie godziny o której mają być odmawiane Wypominki.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką – „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Promyczek dobra” oraz „Miłujcie się”.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu zaprasza do wzięcia udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 23 października o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej obok kościoła. Bliższe informacje znajdują się na plakacie. Zapisy: Jola 691 111 113.

Burmistrz Starego Sącza zawiadamia, że od dnia 17 października rozpoczyna się wyłożenie do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu Łazy Biegonickie. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicach ogłoszeń oraz stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Kino „Sokół” w Nowym Sączu zaprasza na projekcję filmu „Dwie korony”. Film ukazuje znane i nieznane dotąd fakty z życia o. Maksymiliana Kolbego, począwszy od jego dzieciństwa aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Film można obejrzeć w dniach 13 – 16 X o godz. 17.00, 17 – 18 X o godz. 20.15, 19 X o godz. 15.15.