Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXIX Niedziela Zwykła 2017-10-22

XXIX Niedziela Zwykła 2017-10-22

Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach głoszących na wszystkich kontynentach Ewangelię tym, którzy dotąd jej nie znają. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na rzecz misji.
W dniu dzisiejszym różaniec poprowadzi Przedszkole im. Ojca Pio, we wtorek – członkowie Parafialnego Caritas a w czwartek – uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas.
We środę obchodzić będziemy liturgiczne Wspomnienie św. Jana Pawła II a w sobotę Święto Szymona i Judy Tadeusza Apostołów.
Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Uroczystością Wszystkich Świętych – spowiadamy codziennie podczas nabożeństw różańcowych. Bardzo prosimy, aby śmieci powstałe podczas sprzątania grobów naszych bliskich wyrzucać wyłącznie do znajdujących się na cmentarzu pojemników. Zachęcamy także do modlitwy za zmarłych. Karty wspominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych.
U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką – zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”.

Skład nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej

W ubiegłą niedzielę odbyły się wybory do Rady Duszpasterskiej naszej Parafii.

Członkami Parafialnej Rady Duszpasterskiej „z wyboru” zostali:

KOWALCZYK Andrzej (158 głosów), SKALSKI Grzegorz (94 głosy), WOLAK Konrad (87 głosów), KĄDZIOŁKA Tomasz (70 głosów), IZWORSKI Dariusz (57 głosów), RZĘSIKOWSKA Elżbieta (55 głosów), RZOŃCA Krzysztof (44 głosy) i FIUT Agnieszka (32 głosy).

Członkami Parafialnej Rady Duszpasterskiej „z urzędu” zostali:

PORĘBA Piotr – kościelny

ROSIEK Jan – przedstawiciel nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Członkami Parafialnej Rady Duszpasterskiej z nominacji Ks. Proboszcza zostali:

JODŁOWSKA Katarzyna oraz PAJOR Agnieszka. 

Wszystkim członkom nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej serdecznie gratulujemy oraz życzymy wielu łask Bożych w pełnieniu posługi na rzecz parafii. Pierwsze Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się na plebanii w najbliższą niedzielę o godz. 16.30.